Wibroterapia Vitberg - wystarczy 1 zabieg

Wibroterapia  to nowoczesna forma rehabilitacji sprawdzona przez naukowców i polecana przez praktyków.

Program Cardio

Powoduje poprawienie krążenia krwi i limfy poprzez zwiększenie drożności oraz elastyczności żył i tętnic

Już po 5 sesjach o 50% poprawiła się czynność naczyń (RH-PAT) pacjentów z ustabilizowaną chorobą układu krążenia.

Sancho i wsp., 2020, Rev. Esp. Anest. Reanim., 67(8):481-482

Program Neuro

Jego efektem jest między innymi rozluźnienie napięcia w mięśniach i ograniczenie bolesnych skurczy

O ok. 20% poprawiły się funkcje kognitywne pacjentów, poprawił się również nastrój.

Choi i wsp., 2020, Nihon Ronen Igakkai Zasshi, 57(4):441-449;
Boerema i wsp., 2018, Dose Response, 16(4):1-10

Program Oxy

Zwiększa wydolność układu oddechowego, poprawia wentylację, dzięki czemu zmniejsza duszność oraz zmęczenie, również chroniczne.

Już po 3 zabiegach wskaźnik natlenienia krwi (paO2/FiO2) podniósł się o 12,4%.

Aoyama i wsp., 2019, J-STAGE, 60(4):854-861

Bazując na opublikowanych i aktualnie prowadzonych badaniach naukowych, zakładam, że kolejna dekada należeć będzie do wibroterapii medycznej. Jest to świetne narzędzie pracy dla fizjoterapeuty jak i samodzielna metoda dla chorych w warunkach domowych.

prof. dr hab. Dariusz Mucha

Specjalista z zakresu fizjoterapii

Wibroterapia Oscylacyjno- Cykloidalna

Jest to rodzaj terapii fizykalnej wykorzystującej jako bodziec wibrację o określonych parametrach. Charakteryzuje ją cykloidalny charakter bodźca - drgań (oscylacji) oraz różne parametry częstotliwości, amplitudy i przyspieszenia dla poszczególnych zastosowań terapeutycznych (schorzeń).

System Wibroterapii Oscylacyjno-Cykloidalnej i mikrobloki

Mikrobloki to mini programy, które połączone w odpowiedni sposób tworzą najbardziej optymalny, w świetle obecnej wiedzy, przebieg zabiegów.

Odpowiednio zaprojektowane elementy wykonawcze odpowiadają z szybkością >0,1s na każdą zaprogramowaną zmianę. Dzięki temu uzyskujemy połączenie tradycyjnej terapii wibracyjnej z tzw. rezonansem stochastycznym. Wyniki sprzężenia dwóch częstotliwości dają niesamowite efekty terapeutyczne w odniesieniu do narządu ruchu, metabolizmu jak i układu nerwowego.

Każdy mikroblok steruje zmianami parametrów drgań, wywołując odmienne reakcje organizmu.

Co się stanie z twoim ciałem, jeżeli będziesz codziennie stosować wibroterapię?

Wibroterapia z zastosowaniem produktów Vitberg

Pełna kontrola drgań
użytych podczas zabiegu

Efekt drgań 3D działający
ogólnie i miejscowo

Modułowe rozwiązanie dopasowane
do indywidualnych potrzeb

Zalety wibroterapii

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i skuteczność - to możliwe

Mechaniczna wibracja jest tradycyjną i bezpieczną terapią fizyczną, która jest powszechnie akceptowana w leczeniu chorób, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Nie koliduje z innymi metodami (jak na przykład leczeniem farmakologicznym) a zatem można ją stosować dodatkowo przy zabiegach konwencjonalnych.

Oscylacyjno-cykloidalne bodźce fizykalne, wykorzystywane w produktach firmy Vitberg są unikatowe, bezpieczne, monitorowane i nieustannie badane.

Skuteczność

Skuteczność wibroterapii jest potwierdzona w licznych badaniach naukowych

Skuteczność jest potwierdzona w licznych, niezależnych badaniach naukowych. Przykładowo stymulacja drganiami powodowała uczucie ulgi w bólu u ok. 70% pacjentów.

Zabiegi pacjenci mogą w prosty sposób stosować samodzielnie i długoterminowo w warunkach domowych. Większość pacjentów najlepsze efekty odnotowywała, kiedy stosowano umiarkowany nacisk oraz aparaturę z poduszką o dużej powierzchni leczniczej (Lundeberg; Nordemar; Ottoson).

Wykorzystane w Vitberg RS parametry bodźca terapeutycznego są opracowane na podstawie setek badań własnych i publikacji niezależnych jednostek badawczych.

Naturalność

Wykorzystujemy siłę naturalnego bodźca mechanicznego

Wibroterapia medyczna stanowi atrakcyjną alternatywę dla niektórych leków, na przykład przeciwbólowych, uspokajających, przy czym przy jej stosowaniu, nie odnotowano szkodliwych skutków ubocznych.

Co więcej, może uzupełniać terapię farmakologiczną.  Na podstawie badań wiadomo, że odpowiednio dobrana wibracja, poprawia wchłanialność leków na poziomie komórkowym.

Naukowe potwierdzenie

Skuteczność wibroterapii jest potwierdzona w licznych badaniach naukowych

Naukowe potwierdzenie działania  znajdziemy w licznych badaniach, opublikowanych w najbardziej liczących się, recenzowanych czasopismach naukowych (np. Journal of Physical Therapy Science, The American Journal of Sports Medicine, Neurologia, Pain, Bone, Chest ,Spine, Journal of applied physiology, Clinical Rehabilitation i wielu innych).

W ostatnim czasie wibroterapia spotyka się z rosnącym zainteresowaniem świata nauki. W największych bazach badań medycznych hasło “vibration therapy”, Wiley Online Library daje 13 115 wyników, MEDLINE pokazuje prawie 1 500, EMBASE 4 250 a Science Direct, prawie 29 000. W tym ostatnim zauważalny jest trend, zwiększającej się liczby badań z roku na rok, w tej specyficznej tematyce.

Oszczędność

Twój domowy gabinet zabiegowy w bezkonkurencyjnej cenie

Średnia cena masażu w Polsce, to koszt rzędu 74zł. Koszt zakupu urządzenia do mechanicznej wibroterapii zwraca się już po około 32 zabiegach konwencjonalnego masażu.

Urządzenie do wibroterapii zużywa mało prądu, dlatego dalsze koszty korzystania są praktycznie niezauważalne. Za 1 zł mamy 133 zabiegi czyli przy korzystaniu z 2 zabiegów dziennie za 1zł mamy prawie 3 miesięczną kurację (66 dni zabiegowych).

Precyzja

Rozwijamy nasze produkty od ponad 20 lat

Nieinwazyjne, mechaniczne, wyspecjalizowane wibracje oscylacyjno-cykloidalne (WOC), kierowane w trzech kierunkach, o małej amplitudzie, małej i średniej częstotliwości oraz zmiennej sekwencji impulsów docierają tam gdzie chcemy. W zależności od zastosowanego programu wibroterapii, a tym samym propagacji bodźca zauważa się różne swoiste reakcje organizmu. 

Vitberg RS wyposażony jest w programy zaprojektowane do optymalnej rehabilitacji obszarowej. Praca poszczególnych modułów została tak zaprogramowana, aby w jak najbardziej wydajny sposób przeprowadzać zabiegi.

Każdy zabieg na odpowiednim natężeniu odpowiada wymaganiom stawianym przy rehabilitacji danego obszaru pod względem charakterystyki bodźca, sekwencyjności (kolejności) współpracy modułu specjalistycznego z modułem bazowym i samej powierzchni aplikacyjnej.

Podczas zabiegu od pacjenta wymaga się tylko przyjęcia odpowiedniej pozycji, która jest bardzo naturalna i nie wymaga wysiłku.

Przeciwwskazania

 • Daleko posunięte zmiany chorobowe naczyń krwionośnych (np. tętniaki, zakrzepica, miażdżyca) oraz stany po świeżo przebytych zawałach serca i udarach mózgu
 • Masaż okolic wszczepionych stymulatorów serca
 • Po zabiegach: endoprotezowania, implantacji, rekonstrukcji i innych zabiegach operacyjnych, do momentu pełnego wygojenia
 • Ostro przebiegające stany zapalne, wywołane przez drobnoustroje chorobotwórcze (bakterie, grzyby, wirusy), w tym zmiany zapalne skóry, ropnie
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • Ostry rzut stwardnienia rozsianego
 • Epilepsja
 • Choroby przebiegające z zawrotami głowy
 • Brak dostatecznej sprawności umysłowej
 • Jamistość rdzenia
 • Stany po złamaniu kości do czasu uzyskania pełnego zrostu
 • Stany po przerwaniach ciągłości ścięgien, więzadeł i mięśni, do czasu pełnej regeneracji
 • Zaawansowana kamica nerek oraz pęcherzyka żółciowego
 • Stany krwotoczne, krwotoki.
 • Aktywny proces nowotworowy
 • Podwyższona temperatura/Gorączka
 • Przerwanie ciągłości skóry, rany do pełnego wyleczenia
 • Ciąża i połóg

Pierwszy portal poświęcony wibroterapii. O zdrowiu, leczeniu bólu i rehabilitacji.

O wibroterapii dla lekarzy
i  rehabilitantów

Aparat bazowy
Vitberg RS2

Vitberg RS2 składa się z 3 podstawowych elementów: Aparatu Bazowego RS2 oraz 2 Klinów Pozycjonujących.

Pozwala na przeprowadzenie 3 programów terapeutycznych:
Oxy, Neuro i Cardio.

close

Ulubione