Program Cardio na zaburzenia sercowo-naczyniowe

Poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego i wskaźniki rytmu serca, ułatwia rozpuszczanie zakrzepów, poprawia saturację i przepływ krwi, zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrych incydentów sercowych.

Po miesiącu stosowania programu Cardio mój lekarz był zaskoczony poprawą parametrów krwi i wydolności. Jakby Pani cofnęła się wiekiem o 10 lat, powiedział"

 Maria Papierz

Jak to działa?

Wibracje zmniejszają sztywność tętnic i tym samym ryzyko zawału czy udaru, obniżają ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem lub stanem nadciśnieniowym i poprawiają funkcje śródbłonka naczyń.

Kiedy i dla kogo?

Program Cardio profilaktycznie może być stosowany przez każdego. Szczególną uwagę powinny zwrócić na niego osoby obciążone ryzykiem wystąpienia chorób serca lub zmian miażdżycowych. Ponadto rekomendujemy go osobom cierpiącym na powikłania po COVID-19 lub po innych ciężkich chorobach.

Skuteczność

Po stymulacji wibracyjnej obserwowano zwiększenie dopływu tlenu do mięśni szkieletowych, jak i prędkości przepływu krwi w tętnicy podkolanowej, w wyniku poszerzenia małych naczyń krwionośnych i wzrostu powrotu żylnego.

Źródło: Kerschan-Schindl i wsp. Whole-body vibration exercise leads to alternations in muscle blood volume. Clinical Physiology 2001; 21:377-382

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Jaki produkt Vitberg wybrać do rehabilitacji układu krążenia?

Wibrotetapię Vitberg wykorzystuję w pracy z pacjentami od 2014 roku. Szczególnie pomocna jest dla pacjentów unieruchomionych, starszych, otyłych oraz mniej aktywnych. Zalecam wykonywanie zabiegów wibroterapii oscylacyjno-cykloidalnej jako alternatywę dla typowych ćwiczeń fizycznych, szczególnie u tych pacjentów, którzy mogą mieć lub mają problem z poruszaniem się. Zabiegi wykonuje się w odciążeniu, bez zaangażowania pacjenta. Dzięki temu moi podopieczni czują się bezpiecznie i komfortowo podczas rehabilitacji.

Wioletta, Rehabilitant z Lublina

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Łączna cena zestawu

3,097.00 zł

Masz inne dolegliwości? Skonfiguruj swój zestaw

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Wibroterapia w rehabilitacji kardiologicznej 

W jaki sposób wibroterapia może pomóc na powikłania sercowo-naczyniowe? Przedstawimy to w kilku punktach.

  • Wibroterapia obniża ciśnienie krwi u osób ze stanem nadciśnieniowym i nadciśnieniem.
  • Wibracje zmniejszają sztywność tętnic – wśród osób, u których spadła elastyczność tętnic wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych chorób sercowo-naczyniowych, jak zawał serca czy udar mózgu.
  • W przypadku zaburzeń pracy serca, wibracje poprawiają wskaźniki rytmu serca. 
  • Wibroterapia ułatwia rozpuszczenie zakrzepów, a tym samym poprawia przepływ krwi i saturację. Pisaliśmy o tym w artykule poświęconym miażdżycy.
  • W badaniach translacyjnych wykazano, że trening wibracyjny może potencjalnie zwiększać tolerancję serca na urazy niedokrwienno-reperfuzyjne
  • Na oddziałach intensywnej terapii stosuje się wibracje, by poprawić natlenienie i wentylację u pacjentów z COVID-19 . Chorzy Ci nie mogą podejmować aktywności fizycznej, dlatego jako jej alternatywa stosowana jest wibroterapia. Dzięki temu u chorych dochodzi m.in. do poprawy wydolności układu sercowo-naczyniowego i skraca się ich czas pobytu na OIT.


Więcej informacji oraz bibliografię znajdziesz w artykule na portalu wibroterapia.com: link

Rola wibroterapii w rehabilitacji po ciężkiej chorobie

Bez względu na to, jaką aktywność prowadziliśmy przed ciężką, albo przewlekłą chorobą, podstawowe czynności dnia codziennnego mogą sprawiać nam trudności - powszechnie na takie dolegliwości skarżą się pacjenci po COVID-19. O czym mowa?

  • Kilka dni po wyzdrowieniu, nawet w przypadku dosyć łagodnego przebiegu choroby, wyzwaniem może być najzwyklejsze chodzenie po mieszkaniu.
  • Przejście kilkuset metrów albo wyjście na kilkanaście stopni może powodować zadyszkę i trudności w oddychaniu.
  • Osoby po hospitalizacji nawet przez kilka tygodniu mogą odczuwać tak duży spadek sił, że nie są w stanie wykonywać podstawowych czynności.  
  • Po tlenoterapii organizm może dosyć powoli adaptować się do “normalności”, co objawia się tym, że podczas tak błahych czynności jak np. rozmowa na żywo czy rozmowa telefoniczna pojawia się spadek saturacji (nasycenia krwi tlenem).
  • Długotrwałe unieruchomienie (kilka tygodni spędzonych w szpitalu) prowadzi do osłabienia mięśni, co jeszcze bardziej utrudnia powrót do formy. 

Wibroterapia, czyli terapia wykorzystująca odpowiednio dobrane drgania mechaniczne, posiada pozytywny wpływ na kluczowe układy naszego organizmu. Można powiedzieć, że jest jedną z bardziej uniwersalnych terapii fizykalnych (wykorzystujących bodziec fizyczny), ponieważ – w zależności od dobranych parametrów – może oddziaływać na układ oddechowy, krążenia albo nerwowy. 

W przypadku COVID-19 terapię wibracjami wykorzystuje się w leczeniu szpitalnym i zaleca podczas rehabilitacji, o czym informuje nas Rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Więcej informacji oraz bibliografię znajdziesz w artykule na portalu wibroterapia.com: Jak poprawić kondycję po COVID-19?

close

Ulubione