Program RS Neuro pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy

Posiada działanie przeciwbólowe oraz wzmacnia układ mięśniowy. Ponadto pozytywnie wpływa na funkcje neuropoznawcze, koncentrację i zdrowie psychiczne: łagodzi depresję, stres i zaburzenia snu.

Po kilku zabiegach na Vitberg'u poczułem ulgę w bólu. Nie wyobrażałem sobie nie mieć tego Vitberga w domu. Stosując regularnie zabiegi dwa razy dziennie poczułem ogromna ulgę i przypływ energii."

 Marek Zgierz

Jak to działa?

Wibracje Vitberg RS  oddziałują na receptory czucia mięśniowego, powodując m.in. naprzemienne kurczenie i rozluźnianie mięśni. W ten sposób nie tylko aktywują i wzmacniają układ mięśniowo-szkieletowy, ale także łagodzą dolegliwości bólowe i poprawiają zakres ruchu. Ponadto pozytywnie wpływają na procesy poznawcze, jakość snu i nastrój - łagodzą niepokój czy depresję.   

Kiedy i dla kogo?

Program RS Neuro - ze względu na swoje szerokie zastosowanie - może być elementem rehabilitacji ruchowej (np. chronić przed skutkami unieruchomienia, poprawiać zakres ruchów), przeciwbólowej, a także kierowany jest do wszystkich osób cierpiących na dolegliwości związane ze spowolnieniem procesów poznawczych, obniżony nastrój, problemy ze snem, nadmierny stres.

Skuteczność

Według japońskich badaczy, odpowiednio dobrane wibracje całego ciała poprawiają funkcje kognitywne u osób starszych o ok. 20% i pozytywnie oddziałują na nastrój. Efekty te udało się osiągnąć u osób stosujących 10-minutowe sesje wibroterapii przez 8 tygodni.

Źródło: Wonchul Choi, Katsuyoshi Mizukami, The effect of whole body vibration by sonic waves on mood, the autonomic nervous system, and brain function in elderly [w:] Nihon Ronen Igakkai Zasshi. Japanese journal of geriatrics 2020;57(4):441-449.]

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Jaki produkt Vitberg wybrać do rehabilitacji neurologicznej?

Fizjoterapią zajmuję się 10 lat. Swoją pracę magisterską pisałam z zastosowania wibroterapii oscylacyjno-cykloidalnej u kobiet z dyskopatią. Od tamtej pory z wibroterapii Vitberg w moim gabinecie skorzystało blisko 8,5 tys. pacjentów. Uważam, że w procedurach fizykalnych przyszłość na pewno należeć będzie do metody WOC (wibracji oscylacyjno-cykloidalnej).

Natalia, Rehabilitant z Rzeszowa

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,997.00 zł

Łączna cena zestawu

2,997.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Nieustający ból po COVID-19

COVID-19 posiada wiele cech, które mogą potencjalnie zwiększać częstość występowania chronicznego bólu, zwłaszcza w przypadku stresorów utrzymujących się przez wiele miesięcy. Osoby, które przejdą COVID-19, mogą być szczególnie narażone na rozwój przewlekłego bólu ze wszystkimi możliwymi konsekwencjami.

Jedną z uznanych od dawna metod łagodzenia bólu jest wibroterapia. To terapia lecznicza i profilaktyczna, w którą włącza się specjalistyczne urządzenie do wibroterapii, za pomocą, którego na ciało pacjenta stosuje się wibracje w postaci niewielkich drgań mechanicznych. Wiele artykuł na ten temat znajduje się w naszym dziale Leczenie bólu.

Obecnie masaż wibracyjny cieszy się popularnością wśród lekarzy i specjalistów na całym świecie. 

W czasie leczenia, w odpowiedzi na wibroterapię, organizm zostaje zmuszony do odpowiednich reakcji ogólnych i miejscowych, a rehabilitacja przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii i ogólnoustrojowo, wywierając wpływ na narządy wewnętrzne. 

Czytaj więcej w artykule na portalu wibroterapia.com: link

Leczenie bólu a wibroterapia

Ból utrudnia Ci albo Twoim bliskim wykonywanie najprostszych codziennych czynności? Szukasz alternatywnych i nowych sposobów leczenia bólu? Dowiedz się jak wibroterapia może wpływać na różne rodzaje bólu (ból receptorowy, ból neuropatyczny, ból psychogenny, ból ostry, ból przewlekły), występujące w różnych partiach ciała (ból kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego, ból biodra, nóg i kolan).

Czytaj więcej w artykułach na portalu wibroterapia.com: link

close

Ulubione