Program Neuro pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy

Posiada działanie przeciwbólowe oraz wzmacnia układ mięśniowy. Ponadto pozytywnie wpływa na funkcje neuropoznawcze, koncentrację i zdrowie psychiczne: łagodzi depresję, stres i zaburzenia snu.

Jak to działa?

Wibracje Vitberg RS2 oddziałują na receptory czucia mięśniowego, powodując m.in. naprzemienne kurczenie i rozluźnianie mięśni. W ten sposób nie tylko aktywują i wzmacniają układ mięśniowo-szkieletowy, ale także łagodzą dolegliwości bólowe i poprawiają zakres ruchu. Ponadto pozytywnie wpływają na procesy poznawcze, jakość snu i nastrój - łagodzą niepokój czy depresję.   

Kiedy i dla kogo?

Program Neuro - ze względu na swoje szerokie zastosowanie - może być elementem rehabilitacji ruchowej (np. chronić przed skutkami unieruchomienia, poprawiać zakres ruchów), przeciwbólowej, a także kierowany jest do wszystkich osób cierpiących na dolegliwości związane ze spowolnieniem procesów poznawczych, obniżony nastrój, problemy ze snem, nadmierny stres.

Skuteczność

Według japońskich badaczy, odpowiednio dobrane wibracje całego ciała poprawiają funkcje kognitywne u osób starszych o ok. 20% i pozytywnie oddziałują na nastrój. Efekty te udało się osiągnąć u osób stosujących 10-minutowe sesje wibroterapii przez 8 tygodni.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Wibroterapia w leczeniu bólu - co na to nauka?

Jedną z uznanych od dawna metod łagodzenia bólu jest wibroterapia. To terapia lecznicza i profilaktyczna, w którą włącza się specjalistyczne urządzenie do wibroterapii, za pomocą, którego na ciało pacjenta stosuje się wibracje w postaci niewielkich drgań mechanicznych. Wiele artykułów na ten temat znajduje się w naszym dziale Leczenie bólu.

Obecnie masaż wibracyjny cieszy się popularnością wśród lekarzy i specjalistów na całym świecie. 

W czasie leczenia, w odpowiedzi na wibroterapię, organizm zostaje zmuszony do odpowiednich reakcji ogólnych i miejscowych, a rehabilitacja przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii i ogólnoustrojowo, wywierając wpływ na narządy wewnętrzne. 

Ból - definicja

Ból to kompleksowe doświadczenie sensoryczne i emocjonalne związane z uszkodzeniem tkanek lub zagrożeniem dla organizmu. Jest to sygnał alarmowy wysyłany przez układ nerwowy w odpowiedzi na bodźce, które mogą potencjalnie zaszkodzić ciału. Istnieje wiele rodzajów bólu, w tym ból ostre, przewlekły, neuropatyczny i inny. Mechanizmy bólu obejmują transmisję sygnałów nerwowych, przetwarzanie informacji w mózgu oraz reakcje emocjonalne.

Ból może pełnić istotną rolę diagnostyczną, informując nas o problemach zdrowotnych, a jednocześnie stanowi istotny czynnik motywacyjny, skłaniając do unikania potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Jest także ważnym obszarem badań medycznych, ponieważ jego zrozumienie jest kluczowe dla skutecznego leczenia wielu schorzeń.

Jak wibroterapia może łagodzić przewlekły ból stawów i mięśni

Wibroterapia. To terapia lecznicza i profilaktyczna, w którą włącza się specjalistyczne urządzenie do wibroterapii, za pomocą, którego na ciało pacjenta stosuje się wibracje w postaci niewielkich drgań mechanicznych. Wiele artykuł na ten temat znajduje się w naszym dziale Leczenie bólu.

W czasie leczenia, w odpowiedzi na wibroterapię, organizm zostaje zmuszony do odpowiednich reakcji ogólnych i miejscowych, a rehabilitacja przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii i ogólnoustrojowo, wywierając wpływ na narządy wewnętrzne. 

Dynamiczna i szybka rehabilitacja pierwsze efekty leczenia może przynieść już po 3 dniach. W zależności od parametrów (częstotliwość, amplituda wibracji) efekty leczenia różnią się. Głównym jej celem, prócz zwalczania bólu, jest zwiększenie ukrwienia, poprawa napięcia mięśniowego, czy działanie metaboliczne. 

Domowa rehabilitacja

Vitberg RS2 z programem Neuro to nie tylko środek przeciwbólowy, ale kompleksowe narzędzie mające na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia. Oprócz łagodzenia bólu, program Neuro oferuje dodatkowe funkcjonalności, które mają pozytywny wpływ na różne aspekty zdrowia.

Wzmocnienie mięśni to istotny element, ponieważ silne mięśnie wspierają układ kostno-mięśniowy, poprawiają postawę ciała i mogą przeciwdziałać wielu dolegliwościom związanym z układem ruchu. Ochrona przed skutkami unieruchomienia jest ważna zwłaszcza w przypadku osób, które muszą długo pozostawać w jednej pozycji, zapobiegając negatywnym konsekwencjom związanym z brakiem ruchu.

Zmniejszenie dolegliwości związanych z obniżoną koncentracją i zaburzeniami neuropoznawczymi to aspekt, który wpływa na jakość życia psychicznego. Poprawa koncentracji może przyczynić się do lepszej wydolności umysłowej i ogólnej sprawności poznawczej.

W skrócie, Vitberg RS2 z programem Neuro to kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko łagodzi ból, ale także stawia na poprawę ogólnego stanu zdrowia i dobrostanu pacjenta.

close

Ulubione