Program Neuro pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy

Posiada działanie przeciwbólowe oraz wzmacnia układ mięśniowy. Ponadto pozytywnie wpływa na funkcje neuropoznawcze, koncentrację i zdrowie psychiczne: łagodzi depresję, stres i zaburzenia snu.

Jak to działa?

Wibracje Vitberg RS2 oddziałują na receptory czucia mięśniowego, powodując m.in. naprzemienne kurczenie i rozluźnianie mięśni. W ten sposób nie tylko aktywują i wzmacniają układ mięśniowo-szkieletowy, ale także łagodzą dolegliwości bólowe i poprawiają zakres ruchu. Ponadto pozytywnie wpływają na procesy poznawcze, jakość snu i nastrój - łagodzą niepokój czy depresję.   

Kiedy i dla kogo?

Program Neuro - ze względu na swoje szerokie zastosowanie - może być elementem rehabilitacji ruchowej (np. chronić przed skutkami unieruchomienia, poprawiać zakres ruchów), przeciwbólowej, a także kierowany jest do wszystkich osób cierpiących na dolegliwości związane ze spowolnieniem procesów poznawczych, obniżony nastrój, problemy ze snem, nadmierny stres.

Skuteczność

Według japońskich badaczy, odpowiednio dobrane wibracje całego ciała poprawiają funkcje kognitywne u osób starszych o ok. 20% i pozytywnie oddziałują na nastrój. Efekty te udało się osiągnąć u osób stosujących 10-minutowe sesje wibroterapii przez 8 tygodni.

Źródło: Choi, i wsp. The effect of whole body vibration by sonic waves on mood, the autonomic nervous system, and brain function in elderly, Japanese journal of geriatrics 2020; 57(4); 441-449

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Jaki produkt Vitberg wybrać do rehabilitacji neurologicznej?

Fizjoterapią zajmuję się 10 lat. Swoją pracę magisterską pisałam z zastosowania wibroterapii oscylacyjno-cykloidalnej u kobiet z dyskopatią. Od tamtej pory z wibroterapii Vitberg w moim gabinecie skorzystało blisko 8,5 tys. pacjentów. Uważam, że w procedurach fizykalnych przyszłość na pewno należeć będzie do metody WOC (wibroterapii oscylacyjno-cykloidalnej).

Natalia, Rehabilitant z Rzeszowa

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,397.00 zł

Łączna cena zestawu

3,397.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Wibroterapia w leczeniu bólu - co na to nauka?

Jedną z uznanych od dawna metod łagodzenia bólu jest wibroterapia. To terapia lecznicza i profilaktyczna, w którą włącza się specjalistyczne urządzenie do wibroterapii, za pomocą, którego na ciało pacjenta stosuje się wibracje w postaci niewielkich drgań mechanicznych. Wiele artykułów na ten temat znajduje się w naszym dziale Leczenie bólu.

Obecnie masaż wibracyjny cieszy się popularnością wśród lekarzy i specjalistów na całym świecie. 

W czasie leczenia, w odpowiedzi na wibroterapię, organizm zostaje zmuszony do odpowiednich reakcji ogólnych i miejscowych, a rehabilitacja przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii i ogólnoustrojowo, wywierając wpływ na narządy wewnętrzne. 

Czytaj więcej w artykułach o bólu mięśni i stawów na: wibroterapia.com

Ból utrudnia Ci albo Twoim bliskim wykonywanie najprostszych codziennych czynności? Szukasz alternatywnych i nowych sposobów leczenia bólu? Dowiedz się jak wibroterapia może wpływać na różne rodzaje bólu (ból receptorowy, ból neuropatyczny, ból psychogenny, ból ostry, ból przewlekły), występujące w różnych partiach ciała (ból kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego, ból biodra, nóg i kolan).

Czytaj więcej w artykułach o bólu na: wibroterapia.com

close

Ulubione