Wibroterapia - skuteczna we wspomaganiu leczenia żylaków

Wibracje (15-45 Hz) podeszwowej strony stopy służą znacznemu wzrostowi obwodowego i ogólnoustrojowego przepływu krwi, a także usprawnieniu obwodowego przepływu limfatycznego i drenażu żylnego.

"Chciałam wysłać swoją nogę przed i po zabiegach na Vitbergu koleżankom, ale myślę że mi nie uwierzą. Po 30 minutach po prostu widać efekt. Ten kto nie wierzy musi spróbować."

Marta, 61 lat

Jak to działa?

Mechanizmu korzystnego działania wibracji terapeutycznych w leczeniu żylaków upatruje się w bezpośrednim wpływie wibracji na stan mięśniówki naczyń krwionośnych. Pod wpływem wibracji ciśnienie żylne rośnie, a efektywne ciśnienie przepływu krwi spada, co sugeruje rozszerzanie naczyń oporowych - małych, silnie umięśnionych tętniczek, mających kluczowe znaczenie w utrzymywaniu odpowiedniego ciśnienia krwi.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia może pomóc osobom posiadającym genetyczne predyspozycje do wystąpienia żylaków i obciążonych ryzykiem ze względu na: siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, złe nawyki żywieniowe, otyłość, wady stóp i postawy, przebyte zapalenie żył głębokich, ciąża, poród, przebyta kuracja hormonalna, podeszły wiek, płeć żeńska, wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej w pozycji stojącej, nawykowe zaparcia, korzystanie z gorących kąpieli czy nadużywanie sauny. 

Skuteczność

Skuteczność wibracji wynika z aktywowania pompy mięśniowej mięśni szkieletowych, która wspomaga transport krwi wbrew siłom grawitacji - z kończyn dolnych do serca. Tym samym zmniejszona zostaje objętość krwi znajdująca się w obciążonych żyłach.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Zuzanny na żylaki

Po 50 nogi już nie te same co kiedyś. Często czuję ciężkie nogi no i te pajączki na łydkach. Jestem grupie ryzyka udaru niedokrwiennego lub zatorowości płucnej. Już po pierwszym zabiegu zauważyłam znaczną poprawę przepływu krwi w kończynach. Dzięki Vitberg znowu mogę ubrać sukienkę!

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Żylaki - objawy

Dolegliwości związane z żylakami rozwijają się powoli, ale nie bezobjawowo. Początkowo pojawiają się obrzęki, uczucie ciężkich nóg, zespół niespokojnych nóg, drętwienie i mrowienie oraz skurcze. Wizualnie natomiast można dostrzec  tzw. pajączki. Z czasem jednak pojawiać się mogą niebiesko zabarwione, poszerzone naczynia, które przybierają układ szerokich, poskręcanych, nieestetycznych kanalików, którym towarzyszyć może obrzęk limfatyczny.

Teleangiektazje (pajączki naczyniowe na nogach)

Teleangiektazje, znane również jako pajączki, to małe rozszerzone naczynia krwionośne, które mogą występować w pobliżu powierzchni skóry lub błon śluzowych. Ich średnica nie przekracza 0,5 do 1 mm. Mogą rozwijać się w dowolnym miejscu na ciele, ale często są widoczne na twarzy wokół nosa, policzków i podbródka. Mogą również rozwijać się na nogach, szczególnie na górnej części uda lub poniżej stawu kolanowego czy wokół kostek. Zlokalizowane na nogach często towarzyszą ukrytemu refluksowi żylnemu (wstecznemu przepływowi krwi) lub „ukrytym żylakom”.

close

Ulubione