Wibroterapia - skuteczny sposób leczenia zwyrodnienia stawów

Wibroterapia wspiera stabilizację i minimalizuje objawy oraz konsekwencje choroby zwyrodnieniowej stawów m.in. poprzez zmniejszenie procesu zapalnego stawu i samopostrzegania bólu.

"Korzystanie z Vitberg powoduje, że mam jakby większą stabilność podczas chodzenia bo biegać już raczej nie biegam :) Dobrze że ktoś myśli o takich ludziach jak my."

 Helena, 72 lata

Jak to działa?

Wibroterapia to skuteczny trening nerwowo-mięśniowy, który wykorzystuje wibracje mechaniczne o różnych częstotliwościach do stymulowania cyklicznych skurczów mięśni w celu poprawy funkcji mięśni i propriocepcji, co poprawia ruchomość stawów i funkcjonowanie pacjentów ze zwyrodnieniem stawów.

Kiedy i dla kogo?

Wydaje się, że wibroterapia jest odpowiedniejszą formą leczenia zwyrodnienia stawów niż trening oporowy, jest też bezpieczniejsza dla osób, które nie mogą wykonywać ćwiczeń o wysokiej intensywności. Wibroterapia jest szeroko stosowana w różnych badaniach klinicznych, np. związanych z osteoporozą, fibromialgią czy osteoartrozą kolan.

Skuteczność

Stosowanie wibracji przez osoby starsze z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, obniżyło u tych pacjentów poziom czynników zapalnych (w osoczu), istotnie poprawiło równowagę, prędkość chodu oraz sprawność funkcjonalną.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Agnieszki na zwyrodnienia stawów

Na pierwsze imię mam Agnieszka, Czasami myślę, że na nazwisko powinnam mieć Sztywna-Obolała. Stan zapalny zjada mój organizm od środka, korzystam z pomocy psychologa. Największą pomocą okazał się jak dotąd VItberg. Pozytywnie wpływa na moje odczucia bólowe ale tez nastrój. Stał się moim przyjacielem od kiedy zawitał do naszego domu.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Kolana Vitberg RS2

1,097.00 zł

Moduł Biodra Vitberg RS

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

5,291.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Choroba zwyrodnieniowa stawów (osteoartroza - OA)

To powolna i postępująca choroba, która charakteryzuje się degradacją chrząstki stawowej i kości podchrzęstnej. Prowadzi to do rozwoju procesu zapalnego (uwolnienia cytokin i innych endogennych mediatorów reakcji zapalnej). Toczące się zapalenie odpowiada za dalsze powikłania w OA, jak proteolityczne trawienie chrząstki stawowej. Choroba objawia się bólem i sztywnością (ograniczeniem ruchomości) stawów oraz szerokim spektrum zmian radiologicznych.

close

Ulubione