Wibroterapia wspiera leczenie zespołu niespokojnych nóg (RLS)

Wibroterapia w formie wibracji całego ciała (ogólnoustrojowa) lub miejscowa (wibracje podawane do łydek) skutecznie łagodzi objawy zespołu niespokojnych nóg.

"Rzetelna firma. Materac przyszedł porządnie zapakowany. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. Działa od kilku miesięcy bez zarzutu. Firma polska co się chwali. Mam model bazowy i moduł Brzuch. Myślę o module Plecy. Ogólnie świetny, polski produkt. Stosujemy całą rodziną prawie codziennie."

Anna Kowalska

Jak to działa?

Wibracje obniżają ból. Mogą również zwiększać elastyczność mięśni oraz maksymalną moc mięśni. Ponadto zmieniają perfuzję tkankową, zwiększają przepływu krwi, limfy i innych płynów ustrojowych. Wszystko to może prowadzić do zmniejszenia objawów zespołu niespokojnych nóg.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia wspiera terapię bólu i poprawia sen, jest w związku z tym polecana we wspomaganiu leczenia zespołu niespokojnych nóg, w tym leczenia domowego.

Skuteczność

W badaniach naukowych wykazano, że wibroterapia, np. wibracje całego ciała podawane przez 2 kolejne tygodnie (trzy 14-minutowe sesje zabiegów tygodniowo) lub miejscowe wibracje łydek podawane przez 4 kolejne tygodnie (trzy 10-minutowe sesje zabiegów tygodniowo), jest skuteczna w łagodzeniu objawów zespołu niespokojnych nóg związanych z problemami ze snem.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Marka na zespół niespokojnych nóg

Moje nogi nie dawały mi spokoju - dosłownie i w przeności. Gdy tylko kładłem się spać i udało mi się zmróżyć oczy od razu się budziłem. Zabiegi z Vitbergiem uspokoiły moje nogi - nie wiem jak, ale to naprawdę pomogło.

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,997.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS

997.00 zł

Łączna cena zestawu

3,994.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Zespół niespokojnych nóg

Jedna z najczęstszych dolegliwości neurologicznych w Europie i Ameryce Północnej, dotykająca około 10% populacji. Nie ma jednoznacznie ustalonej etiologii (możliwe podłoże genetyczne) i może towarzyszyć innym chorobom (np. reumatycznym, cukrzycy). Głównym problemem w zespole niespokojnych nóg są zaburzenia snu i wynikające z tego upośledzenie czujności w ciągu dnia, jak i zaburzenia innych funkcji dziennych. Występują m.in. niekontrolowane ruchy kończyn, uczucie mrowienia czy bólu podczas spoczynku, zwłaszcza w nocy, przy czym ból może ustępować podczas codziennej aktywności.

close

Ulubione