Wibroterapia - profilaktyka i rehabilitacja w leczeniu zawału serca

Wibroterapia, jako bierny zamiennik aktywności fizycznej lub łączona z ćwiczeniami, może znacznie przyczyniać się do poprawy funkcji sercowo-naczyniowych, zarówno w profilaktyce zawału serca, jak i po zawale.

Po kilku zabiegach na Vitberg'u poczułam ulgę w nogach i w obwodzie łydek straciłam 2 cm. Nie wyobrażałam sobie nie mieć tego materaca w domu i natychmiast go zakupiłam. Stosując regularnie zabiegi dwa razy dziennie poczułam ogromna ulgę i przypływ energii."

Anna Kowalska

Jak to działa?

W celu rozwijania i utrzymywania sprawności krążeniowo-oddechowej - aby poprawić stan funkcjonalny, wydolność fizyczną, niezależność i jakość życia - niezbędna jest dbałość o aktywność fizyczną. Wibroterapia może być traktowana jako zamiennik ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Pozytywnie wpływa na krążenie krwi i limfy oraz funkcje nerwowo-mięśniowe, poprawiając kondycję psycho-somatyczną.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia, zastępując aktywność fizyczną, może stanowić doskonałą alternatywę dla osób osłabionych i niezdolnych do ćwiczeń aktywnych po ciężkich chorobach sercowo-naczyniowych, pomagając w powrocie do zdrowia, ale również działając profilaktycznie u osób narażonych na problemy sercowo-naczyniowe.

Skuteczność

Na próbie 20 starszych pacjentów z ustabilizowaną chorobą układu krążenia wykazano poprawę funkcji śródbłonka naczyń (regulującego przepływ krwi) po zastosowaniu ćwiczeń oporowych łączonych z wibroterapią. Podkreślano przy tym bezpieczeństwo stosowania terapeutycznych wibracji u starszych pacjentów kardiologicznych.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Rekomendowany zestaw Vitberg po przebytym zawale serca

Zawał serca to ogromny szok dla naszego całego organizmu. Obserwuję, że u moich pacjentów wibroterapia pomaga szybciej odzyskać sprawność na poziomi fizycznym jak i psychicznym. Odczyn ogólny (czyli odpowiedź organizmu pacjenta na terapię) tych zabiegów jest po prostu rewelacyjny.

Agata Nowacka, fizjoterpeuta.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Łączna cena zestawu

3,097.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Wibroterapia kardiologiczna

Ma duży potencjał w rehabilitacji i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, gdyż jej stosowanie, choćby jako zamiennika aktywności fizycznej, może przynieść pacjentom znaczne korzyści. Wibroterapia kardiologiczna, przez wpływ na poprawę krążenia, może być nieocenioną formą rehabilitacji, ale i profilaktyki u osób starszych, osłabionych, z utrudnionym dostępem do aktywności fizycznej, wzbogacając ofertę fizjoterapeutów.

close

Ulubione