Wibroterapia - łagodzi objawy po udarze mózgu

Wibroterapia, wpływając m.in. na krążenie i przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, stanowi bezpieczną metodę leczenia objawów udaru.

Po kilku zabiegach na Vitberg'u poczułam ulgę w nogach i w obwodzie łydek straciłam 2 cm. Nie wyobrażałam sobie nie mieć tego materaca w domu i natychmiast go zakupiłam. Stosując regularnie zabiegi dwa razy dziennie poczułam ogromna ulgę i przypływ energii."

Anna Kowalska

Jak to działa?

Jedną z częstych komplikacji poudarowych jest spastyczność kończyn. Wibroterapia wpływa na jej łagodzenie najpewniej w wyniku hamowania nadmiernej pobudliwości neuronu ruchowego. Osłabienie spastyczności skutkuje z kolei zwiększoną ruchliwością badanych mięśni. Wibroterapia działa także na inne objawy poudarowe poprzez poprawę krążenia, obniżanie dolegliwości bólowych, stymulację nerwowo-mięśniową i wzmocnienie siły mięśni.

Kiedy i dla kogo?

Zalecamy wibroterapię w rehabilitacji poudarowej, ale również w profilaktyce udarów, szczególnie osobom osłabionym i o obniżonej aktywności fizycznej.

Skuteczność

Na kilkunastu poudarowych pacjentach ze spastycznością hemiplegiczną pokazano, że wibracje miejscowe, stosowane już jednorazowo przez 5 min, znacząco redukują nadmierną pobudliwość neuronów ruchowych, osłabiają objawy spastyczności i poprawiają ruchy wolicjonalne (dobrowolne) spastycznej nogi.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Rekomendowany zestaw Vitberg po przebytym udarze mózgu

Miałam już wielu pacjentów po przebytym udarze mózgu. Obserwuję, że  wibroterapia pomaga szybciej odzyskać sprawność na poziomi fizycznym jak i psychicznym. Odczyn ogólny (czyli odpowiedź organizmu pacjenta na terapię) tych zabiegów jest po prostu rewelacyjny. Ale to czego nie wiedzą pacjenci, to że wibroterapia ma ogromny wpływ na profilaktykę. Najczęstszą przyczyną krwotoku śródmózgowego jest wieloletnie, źle leczone nadciśnienie tętnicze. Jak dowodzą badania, wibroterapia ma pozytywny wpływ na to ostatnie.

Beata Fornagiel, fizjoterpeuta

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Kolana Vitberg RS2

1,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

5,291.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Udar mózgu

Jest to stan chorobowy wywołany osłabionym przepływem krwi do mózgu, który powoduje śmierć komórek. Do udaru może dochodzić na 2 sposoby i w związku z tym wyróżniamy 2 rodzaje udarów: niedokrwienny (za który odpowiada brak przepływu krwi) i krwotoczny (wywoływany krwawieniem). Oba rodzaje odcinają komórki od dostępu do substratów energetycznych, w wyniku czego konkretne obszary mózgu przestają działać prawidłowo. Objawy udaru często pojawiają się wkrótce po inicjującym niedokrwieniu i mogą obejmować niezdolność do poruszania się i/ lub czucia po jednej stronie ciała, problemy z rozumieniem, mówieniem, utratę wzroku po jednej stronie ciała. Jeśli objawy trwają krócej niż jedną lub dwie godziny, udar jest przejściowym atakiem niedokrwiennym (tzw. mini udar). Objawy udaru mogą być trwałe.

Spastyczność

Częsty objaw po udarze mózgu. Jest to mimowolna, podwyższona aktywność nerwowo-mięśniowa towarzysząca uszkodzeniom neuronów ruchowych mózgu wraz z ich drogami zstępującymi do mięśni. 

close

Ulubione