Wibroterapia poprawia jakość życia chorych na stwardnienie rozsiane

Wibroterapię stosowano u osób z nawracającą postacią stwardnienia rozsianego, wykazując poprawę różnych funkcji ruchowych i nerwowo-mięśniowych.

Rewelacja ! Gdyby nie Vitberg to prawdopodobnie jeździłbym teraz na wózku. Choruję na stwardnienie rozsiane 6 lat i po 3 miesiącach wibrorerapi czuję się bardzo dobrze. Dziękuję!

Jan

Jak to działa?

Wibracje całego ciała to metoda biernego treningu nerwowo-mięśniowego, która może mieć pozytywny wpływ na mobilność i kontrolę postawy pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Ponadto wibroterapia przynosi pozytywne efekty także w innych chorobach neurologicznych, np. w porażeniu mózgowym, udarze mózgu czy w chorobie Parkinsona.

Kiedy i dla kogo?

Osoby ze stwardnieniem rozsianym (SM) mają słabsze i mniej wytrzymałe mięśnie tułowia w porównaniu z ludźmi zdrowymi. Forma treningu w postaci biernych masaży aktywizujących mięśnie, jak wibroterapia, jest odpowiednią formą rehabilitacji i wspomagania leczenia SM.

Skuteczność

Badania Abbasi i wsp. (2019) pokazują, że 6-tygodniowy trening wibracyjny może pozytywnie wpłynąć na siłę i wytrzymałość mięśni tułowia oraz jakość życia pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Ponadto zastosowana wibroterapia była dobrze tolerowana przez pacjentów i nie obserwowano żadnych działań niepożądanych.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Stwardnienie rozsiane - zestaw Jana

Używam kompletu na który składa się Aparat Bazowy, Moduł Kolana i Moduł Plecy. Wykonuję zabiegi naprzemiennie, na przykład rano Program Neuro na Aparacie Bazowym a wieczorem z program na plecy z Modułem Plecy, kolejnego dnia rano z kolei z Modułem Kolana. Gdyby nie te niepozorne zabiegi żyłoby mi się o wiele trudniej.

Jan

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Łączna cena zestawu

3,097.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Stwardnienie rozsiane (SM) - fizjoterapia

SM jest przewlekłą i wyniszczającą chorobą ośrodkowego układu nerwowego o podłożu immunologicznym. Występuje najczęściej w wieku 20-40 lat, przy czym bardziej narażone są kobiety. Pacjenci z SM mają zazwyczaj mniejszą siłę mięśni i wytrzymałość w porównaniu ze zdrowymi osobami. Trening fizyczny wydaje się być w tej chorobie niezbędnym elementem fizjoterapii, jednak niektóre programy ćwiczeń nie są dobrze tolerowane przez pacjentów i wielu z tego powodu rozważa przerwanie fizjoterapii. W takich przypadkach wibroterapia jest proponowana jako bezpieczna forma aktywizacji mięśni, alternatywna metoda leczenia fizjoterapeutycznego

Czytaj więcej w artykule na portalu wibroterapia.com: link

close

Ulubione