Wibroterapia - wspomaga leczenie spastyczności

Zabiegi wibroterapii zmniejszają poziom spastyczności i zwiększają zakresy ruchów oraz wydolność ruchową.

"Mój fizjoterapeuta był zaskoczony postępami po tym jak włączyłam wibroterapię Vitberg do swojego planu dnia. Mam zdecydowanie większą ruchomość i czuję się lepiej."

Lenka, 57 lat

Jak to działa?

Badania wskazują, że stosowanie bodźców wibracyjnych o niskiej częstotliwości na porażone mięśnie obniża objawy spastyczności, redukując nadmierną pobudliwość neuronów ruchowych.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia zalecana jest pacjentom ze spastycznościami mięśniowymi wynikającymi z chorób centralnego układu nerwowego.

Skuteczność

Wibracje zastosowane (już jednorazowo i zaledwie przez 5 minut) u pacjentów po udarze mózgu znacząco redukowały nadmierną pobudliwość neuronów ruchowych, osłabiając objawy spastyczności i poprawiając ruchy wolicjonalne (dobrowolne) spastycznej kończyny.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pana Roberta na spastyczność kończyn dolnych

Moje całe nogi były na tyle usztywnione, że nie mogłem położyć stopy na płasko na ziemi. Moje poruszanie się wyglądało dość pokracznie, ale to nie największy problem. Bałem się po prostu, że się przewrócę. Po około 3 tygodniach korzystania z Vitberga RS i Modułu Nogi zacząłem w końcu chodzić "jak człowiek". 

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Spastyczność

Mimowolna, podwyższona aktywność nerwowo-mięśniowa, towarzysząca uszkodzeniom neuronów ruchowych mózgu wraz z ich drogami zstępującymi do mięśni.

Skutki spastyczności

Przedłużająca się spastyczność powoduje m. in. skracanie się mięśni, deformację stawów oraz ograniczenie zakresu ruchu i mobilności.

Leczenie polega głównie na stosowaniu toksyny botulinowej, rozciąganiu mięśni, stosowaniu termo- i elektroterapii, a ostatnio również wibroterapii: miejscowej lub całego ciała. 

close

Ulubione