Wibroterapia - wspiera leczenie chorób reumatycznych

Wibroterapia w sposób bezpieczny pomaga odzyskiwać zdolności funkcjonalne i łagodzi ból w chorobach reumatycznych, jako jeden z rodzajów leczenia domowego.

Jak to działa?

Wibroterapia pozytywnie wpływa na krążenie krwi i funkcje nerwowo-mięśniowe, działając jako zamiennik ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Udowodniono przy tym korzystne działanie aktywności fizycznej na zmniejszanie objawów chorób reumatycznych. Wibroterapia ma ponadto działanie przeciwbólowe i wzmacniające mięśnie, umożliwiając szybszą aktywizację osób chorych.

Kiedy i dla kogo?

Zalecamy zabiegi wibroterapii jako wsparcie leczenia chorób reumatycznych. Kluczowym w radzeniu sobie z objawami “reumatyzmu” jest prowadzenie aktywności fizycznej, co niezwykle utrudnia osłabienie pacjenta czy znaczny ból. Wówczas szczególnie pomocne mogą okazać się techniki aktywizujące mięśnie w sposób bierny, wzmacniające je i poprawiające krążenie, jak wibroterapia.

Skuteczność

W badaniach naukowych nad jedną z chorób reumatycznych (toczeń rumieniowaty układowy), po 6 i 12 tygodniach wibroterapii, zmniejszyło się u pacjentów zmęczenie i wystąpiła istotna poprawa sprawności funkcjonalnej.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Co to jest reumatyzm

Reumatyzm to ogólna nazwa różnych schorzeń dotykających układ kostno-stawowo-mięśniowy, charakteryzujących się bólem, obrzękiem, sztywnością oraz zmianami zapalnymi w stawach. Istnieje wiele różnych rodzajów reumatyzmu, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy czy artretyzm. Choroby reumatyczne mogą wpływać na stawy, mięśnie, kości, a także na narządy wewnętrzne. Często są to schorzenia przewlekłe, wymagające kompleksowego leczenia, które obejmuje zarówno terapię farmakologiczną, jak i fizyczną. Ważne jest zrozumienie, że reumatyzm to szerokie pojęcie obejmujące różne schorzenia, więc dokładna diagnoza i odpowiednie leczenie zależą od konkretnego rodzaju choroby reumatycznej, z jaką pacjent się boryka.

Leczenie reumatyzmu

Leczenie reumatyzmu zazwyczaj obejmuje różne metody, zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania schorzenia. Często stosuje się leki niesteroidowe przeciwzapalne (NLPZ), które pomagają w łagodzeniu bólu i zmniejszeniu stanu zapalnego w stawach. Kortikosteroidy mogą być również używane w przypadku silniejszych objawów zapalnych. W przypadku chorób reumatycznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, stosuje się leki modyfikujące przebieg choroby (DMARDs), które mają na celu kontrolowanie procesu zapalnego i zmniejszanie uszkodzeń stawów. Ćwiczenia fizyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta mogą pomóc w utrzymaniu ruchomości stawów, zwiększaniu siły mięśniowej i redukcji bólu. Zdrowa dieta, bogata w składniki przeciwzapalne, może wspomagać leczenie reumatyzmu. Niektórzy pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów zauważają korzyści z diety eliminacyjnej, eliminującej potencjalne uczulenia pokarmowe.

WIbroterapia i reumatyzm

Wibroterapia to jedna z form terapii fizycznej, która wykorzystuje drgania do leczenia różnych schorzeń, w tym reumatyzmu. Pacjent może być poddawany wibracjom przy użyciu specjalnych urządzeń, które generują drgania o określonej częstotliwości i amplitudzie. Wibroterapia może pomagać w zmniejszaniu bólu, poprawie krążenia krwi i zwiększaniu elastyczności mięśni. Stąd moźe przynieść różnorodne korzyści, w zależności od celu jej zastosowania. W przypadku pacjentów z reumatyzmem może pomagać w łagodzeniu bólu stawów, redukcji obrzęku, poprawie elastyczności mięśni oraz ogólnie wpływać na poprawę funkcji układu ruchu.

WIbroterapia i stany zapalne

Wibroterapia może wykazywać pewne korzystne efekty w kontekście łagodzenia stanów zapalnych, zwłaszcza w przypadku niektórych schorzeń reumatycznych. Niemniej jednak, skuteczność tej formy terapii w łagodzeniu stanów zapalnych może być zróżnicowana w zależności od rodzaju i charakteru stanu zapalnego oraz indywidualnych cech pacjenta.Drgania generowane przez wibroterapię mogą poprawić krążenie krwi, co może mieć znaczenie w leczeniu stanów zapalnych. Poprawa przepływu krwi może wspomagać dostarczanie składników odżywczych i tlenu do obszarów dotkniętych stanem zapalnym, wspierając procesy regeneracyjne. Ponadto stany zapalne często są związane z obrzękami. Wibracje wprowadzane przez wibroterapię mogą pomóc w redukcji obrzęków poprzez stymulowanie limfatycznego drenażu, co sprzyja usuwaniu nadmiaru płynów z obszarów dotkniętych stanem zapalnym.

close

Ulubione