Wibroterapia - wspiera leczenie chorób reumatycznych

Wibroterapia w sposób bezpieczny pomaga odzyskiwać zdolności funkcjonalne i łagodzi ból w chorobach reumatycznych, jako jeden z rodzajów leczenia domowego.

"Moje dolegliwość wyraźnie się zmniejszają kiedy korzystam z Vitberga. Korzystam z modułu kolana dodatkowego i plecy, 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Koleżanka z klatki też przychodzi, trzeba sobie pomagać."

Edka, 67 lat

Jak to działa?

Wibroterapia pozytywnie wpływa na krążenie krwi i funkcje nerwowo-mięśniowe, działając jako zamiennik ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Udowodniono przy tym korzystne działanie aktywności fizycznej na zmniejszanie objawów chorób reumatycznych. Wibroterapia ma ponadto działanie przeciwbólowe i wzmacniające mięśnie, umożliwiając szybszą aktywizację osób chorych.

Kiedy i dla kogo?

Zalecamy zabiegi wibroterapii jako wsparcie leczenia chorób reumatycznych. Kluczowym w radzeniu sobie z objawami “reumatyzmu” jest prowadzenie aktywności fizycznej, co niezwykle utrudnia osłabienie pacjenta czy znaczny ból. Wówczas szczególnie pomocne mogą okazać się techniki aktywizujące mięśnie w sposób bierny, wzmacniające je i poprawiające krążenie, jak wibroterapia.

Skuteczność

W badaniach naukowych nad jedną z chorób reumatycznych (toczeń rumieniowaty układowy), po 6 i 12 tygodniach wibroterapii, zmniejszyło się u pacjentów zmęczenie i wystąpiła istotna poprawa sprawności funkcjonalnej.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Edyty na reumatyzm

Reumatyzm zabiera możliwość normalnego życia. ogranicza ruchomość i zabiera chęć do życia. Nie jest z drugiej strony taką chorobą, żeby ktoś się szczególnie nią przejmował - jak inne, postrzegane jako zagrażające życiu. Możliwość korzystania z Vitberga okazała się dla mnie objawieniem. Poranny rozruch nie musi już trwać godzinę a ból częściej pozwala o sobie zapomnieć. Korzystam regularnie z programu Neuro na Aparacie Bazowym.

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,697.00 zł

Łączna cena zestawu

2,697.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.