Wibroterapia - wspiera leczenie chorób reumatycznych

Wibroterapia w sposób bezpieczny pomaga odzyskiwać zdolności funkcjonalne i łagodzi ból w chorobach reumatycznych, jako jeden z rodzajów leczenia domowego.

"Moje dolegliwość wyraźnie się zmniejszają kiedy korzystam z Vitberga. Korzystam z modułu kolana dodatkowego i plecy, 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Koleżanka z klatki też przychodzi, trzeba sobie pomagać."

Edka, 67 lat

Jak to działa?

Wibroterapia pozytywnie wpływa na krążenie krwi i funkcje nerwowo-mięśniowe, działając jako zamiennik ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Udowodniono przy tym korzystne działanie aktywności fizycznej na zmniejszanie objawów chorób reumatycznych. Wibroterapia ma ponadto działanie przeciwbólowe i wzmacniające mięśnie, umożliwiając szybszą aktywizację osób chorych.

Kiedy i dla kogo?

Zalecamy zabiegi wibroterapii jako wsparcie leczenia chorób reumatycznych. Kluczowym w radzeniu sobie z objawami “reumatyzmu” jest prowadzenie aktywności fizycznej, co niezwykle utrudnia osłabienie pacjenta czy znaczny ból. Wówczas szczególnie pomocne mogą okazać się techniki aktywizujące mięśnie w sposób bierny, wzmacniające je i poprawiające krążenie, jak wibroterapia.

Skuteczność

W badaniach naukowych nad jedną z chorób reumatycznych (toczeń rumieniowaty układowy), po 6 i 12 tygodniach wibroterapii, zmniejszyło się u pacjentów zmęczenie i wystąpiła istotna poprawa sprawności funkcjonalnej.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Edyty na reumatyzm

Reumatyzm zabiera możliwość normalnego życia. ogranicza ruchomość i zabiera chęć do życia. Nie jest z drugiej strony taką chorobą, żeby ktoś się szczególnie nią przejmował - jak inne, postrzegane jako zagrażające życiu. Możliwość korzystania z Vitberga okazała się dla mnie objawieniem. Poranny rozruch nie musi już trwać godzinę a ból częściej pozwala o sobie zapomnieć. Korzystam regularnie z programu Neuro na Aparacie Bazowym.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Łączna cena zestawu

3,097.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.

close

Ulubione