Wibroterapia wspiera leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów

Wibroterapia wspomaga leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów w sposób bezpieczny, pomagając chorym odzyskiwać zdolności funkcjonalne.

"Dziękuję całej firmie i pracownikom za to że mogę normalnie funkcjonować. Nigdy wam tego nie zapomnę i wszystkim polecam teraz Vitberga."

 Zofia, 53 lata

Jak to działa?

Wibroterapia może być traktowana jako zamiennik aktywności fizycznej - ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Pozytywnie wpływa na krążenie krwi i limfy oraz funkcje nerwowo-mięśniowe. Udowodniono przy tym korzystne działanie aktywności fizycznej na zmniejszanie objawów RZS. Ponadto wibroterapia ma działanie przeciwbólowe, również w bólu przewlekłym, często obecnym w RZS.

Kiedy i dla kogo?

Zalecamy zabiegi wibroterapii chorym na reumatoidalne zapalenie stawów, najlepiej w konsultacji ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

Skuteczność

Trzymiesięczna wibroterapia (dwa piętnastominutowe zabiegi tygodniowo) poprawiła zdolność funkcjonowania pacjentów z RZS, zapobiegła spadkowi mineralnej gęstości kości i obniżyła poziom zmęczenia.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Małgosi na RZS

Cierpię na reumatoidalne zapalenie stawów i ograniczoną ruchomością w obręczy barkowej. Ból był na tyle silny, że przyjmowałam Tramal 3 razy dziennie. Już po 6 dniach terapii z Vitbergiem moje dolegliwości zmniejszyły się o 70%. Po miesiącu zabiegów sięgałam po Tramal maksymalnie raz dziennie. Obecnie czuję się na tyle dobrze, że zaczęłam planować wakacje w Grecji.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Plecy Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

RZS to choroba autoimmunologiczna dotykająca obwodowych stawów maziowych/ połączeń maziówkowych kości. Niewystarczająca lub słaba kontrola toczącego się tam stanu zapalnego skutkuje przewlekłym bólem, niszczeniem stawów i zmniejszoną zdolnością do prowadzenia aktywności fizyczne

Znaczenie aktywności fizycznej i wibroterapii w RZS

Aktywność fizyczna jest często upośledzona u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS), co powoduje, że pacjenci z RZS prowadzą siedzący tryb życia. Ponadto często przyjmują leki, o których wiadomo, że negatywnie wpływają na masę kostną. Dlatego tak ważna w leczeniu RZS jest poprawa sprawności fizycznej i zdrowia kości, w czym w znacznym stopniu może pomóc wibroterapia, jako zamiennik aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności.

close

Ulubione