Wibroterapia - wspiera rehabilitację ścięgna Achillesa

Wibroterapia może stanowić dobrą alternatywę standardowych ćwiczeń rehabilitacyjnych lub ich dopełnienie w terapii schorzeń ścięgna Achillesa, w tym w rehabilitacji po zerwaniu ścięgna Achillesa.

Moj problem z achillesem ciągnął się prawie 2 lata. Chwilowa poprawa i znowu powrót. Dopiero zabiegi z Vitbergiem spowodowały, że na dobre pozbyłem się stanu zapalnego.

Adam, 29 lat

Jak to działa?

Wibracje całego ciała aktywizują mięśnie, poprawiają właściwości mechaniczne i biochemiczne ścięgien, a także krążenie krwi i transport składników odżywczych w miejsce gojenia się tkanek. Wykazywano ponadto antyzapalne właściwości wibroterapii. Wszystko to może odpowiadać za korzystne efekty wibroterapii w rehabilitacji zaburzonych funkcji ścięgna Achillesa.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia wspiera rehabilitację zaburzeń funkcji ścięgna Achillesa, często obecnych u kontuzjowanych sportowców, zwłaszcza biegaczy, koszykarzy i każdego, kto uprawia sporty skokowe. Urazy te są jednak również powszechne u dorosłych w średnim wieku, którzy prowadzą siedzący tryb życia.

Skuteczność

12-tygodniowa wibroterapia (36 sesji treningowych na wibrującej platformie) dała korzystne rezultaty w rehabilitacji ścięgna Achillesa, podobnie jak terapia standardowa. [źródło: Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy, 2013;43(11):794-803]

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Rekomendowany zestaw do rehabilitacji ścięgna Achillesa

Rekomendowany zestaw do rehabilitacji ścięgna Achillesa. Do rehabilitacji i problemów ze ścięgnem Achillesa rekomendujemy pacjentom Aparat bazowy oraz Moduł Nogi. Pacjenci zauważają poprawę zazwyczaj już po 3 dniach stosowania 30 minutowych zabiegów. Konsekwentne stosowanie terapii w połączeniu z ćwiczeniami daje najlepsze efekty.

Kinga Bibrzycka-Lasek, fizjoterapeuta

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Chroniczne zapalenie ścięgna Achillesa (tendinopatia)

charakteryzuje się bólem, obrzękiem, zaburzeniami ruchomości stawów i ograniczoną sprawnością. Występuje nie tylko u osób aktywnych fizycznie, ale także u osób prowadzących siedzący tryb życia. Przewlekła tendinopatia Achillesa może być spowodowana czynnikami genetycznymi, metabolicznymi czy procesami starzenia się, a także czynnikami zewnętrznymi, jak urazy, nieodpowiednie obuwie lub trening na twardych powierzchniach czy nagły wzrost obciążenia treningowego.

close

Ulubione