Informacje o projekcie

Firma Vitberg realizuje projekt “Multifunkcjonalny stół do rehabilitacji z wielosekcyjną powierzchnią aktywną” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Oś priorytetowa I: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, Działanie 1.1 Projekty B+R przedsiębiorstw.

Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 1 819 224,50 zł

Wydatki kwalifikowane: 2 896 347,41

Cele i planowane efekty

Celem projektu jest opracowanie nowego produktu - multifunkcjonalnego stołu do rehabilitacji z wielosekcyjną powierzchnią aktywną. Będzie to urządzenie innowacyjne, wyróżniające się unikalną konstrukcją i przełomowym działaniem medycznym.

Wyjątkowa uniwersalność pozwoli na wykorzystanie naszego produktu nie tylko w profesjonalnych gabinetach masażu, rehabilitacji i odnowy biologicznej, gdzie przyczyni się do rewolucyjnej zmiany tempa i jakości pracy fizjoterapeutów, ale również w domach prywatnych. Misją firmy Vitberg jest działanie na rzecz poprawy stanu zdrowia i jakości życia społeczeństwa, dlatego nasze produkty zawsze będą tworzone z myślą o zwykłych ludziach, takich jak my.

Osiągniecie celów projektu przyczyni się do wprowadzenia na rynek przełomowego produktu, ale też upowszechnienia wiedzy o wpływie wibroterapii na organizm człowieka. Zaszczepimy naszą pasją naukowców i ośrodki akademickie nie tylko w Polsce, bo przez obecność na konferencjach naukowych i publikacje w uznanych czasopismach dowie się o nas cały świat nauki.

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie i świadectwa dziesiątek tysięcy osób, którym pomogły nasze produkty. Realizacja projektu pozwoli na wykonanie kolejnego kroku w doskonaleniu metod wykorzystania wibroterapii w leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji.

Realizacja

Realizacja projektu potrwa 25 miesięcy. W tym czasie przeprowadzimy 7 etapów. obejmujących badania przemysłowe, prace rozwojowe i prace przedwdrożeniowe.

Pierwszym krokiem będzie wykonanie badań przemysłowych w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Zakończą się opracowaniem konstrukcji stołu, elementów wykonawczych, oprogramowania i pilota sterującego.

Kolejne pięć kroków zrealizujemy wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Ta szanowana i doświadczona Uczelnia przeprowadzi badania kliniczne wpływu wibroterapii na organizm człowieka, ustalając optymalną pozycją pacjenta i precyzyjne parametry wibracji do ściśle określonych zastosowań:

- walki z bólem, w tym odcinka szyjnego kręgosłupa
- poprawy mikrokrążenia w tkance podskórnej i redukcji cellulitu,
- poprawy przemiany materii i gospodarki węglowodanowo-lipidowej (walka z otyłością i zaburzeniami metabolizmu),
- przyspieszenia regeneracji organizmu po wysiłku (szybsza rehabilitacja po urazach, lepsza regeneracja u sportowców).

Otrzymane wyniki i wnioski przeniesiemy do opracowywanego prototypu - zmienimy parametry jego pracy, budowę, ułożenie pacjenta na stole oraz dostosujemy program zabiegów.

Ostatni krok to testy bezpieczeństwa, zgodności z normami i rejestracja nowego produktu medycznego oraz zapewnienie ochrony patentowej. Urządzenia produkowane przez firmę Vitberg są w pełni bezpieczne, posiadają certyfikat TÜV, mogą być stosowane w szpitalach i placówkach medycznych, spełniają wszystkie niezbędne normy jakościowe i wyróżniają się wyjątkową trwałością.

Pisali o nas

close

Ulubione