Wibroterapia - poprawia funkcje sercowo-naczyniowe

Wibroterapia - poprawia funkcje sercowo-naczyniowe. Dzięki stymulowaniu rozszerzania naczyń krwionośnych i wzrostu przepływu krwi, wibroterapia ma duży potencjał profilaktyczny oraz rehabilitacyjny w kardiologii.

"Regularnie korzystam z programu cardio. Czuje się znacznie lepiej, zmniejszyłem dawki leków. Uważa, że ta terapia pomaga bardzo."

 Jan, 51 lat

Jak to działa?

Kluczowym w terapeutycznym oddziaływaniu wibracji na układ krążenia jest stymulowanie poszerzania małych naczyń krwionośnych i wzrostu powrotu żylnego, czyli zwiększanie przepływu krwi, a co za tym idzie - lepsze utlenienie tkanek. Wiąże się to z pobudzaniem przez wibracje śródbłonka naczyń krwionośnych do wydzielania tlenku azotu, powodującego rozluźnianie mięśni gładkich otaczających śródbłonek naczyń.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia kardiologiczna polecana jest profilaktycznie osobom narażonym na problemy sercowo-naczyniowe związane ze zmniejszoną aktywnością fizyczną, otyłością, nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca. Wibroterapię kardiologiczną poleca się też osobom po zawale serca, ale po ustabilizowaniu choroby i w konsultacji z kardiologiem.

Skuteczność

Japońscy naukowcy z prestiżowego Uniwersytetu Kitasato wykazali na próbie 20 starszych pacjentów z ustabilizowaną chorobą układu krążenia poprawę funkcji śródbłonka naczyń po zastosowaniu jednorazowego 10-minutowego treningu składającego się z ćwiczeń oporowych wykonywanych na wibrującej platformie. Wibroterapia nie wywołała żadnych niekorzystnych efektów/ objawów niepożądanych.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Marii na problemy z krążeniem

Moje stopy były jak sople lodu a na dodatek to potworne osłabienie. Vitberg RS to doskonały asystent w rozruszaniu mojej krwi. Najlepsze jest to, że mogłam ograniczyć chemiczne leki.

Maria z Białegostoku

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,997.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS

997.00 zł

Łączna cena zestawu

3,994.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Najczęstsze objawy problemów z krążeniem

Problemy z krążeniem są obecnie coraz bardziej powszechną dolegliwością, przy czym częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Są one zwykle związane z nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca lub ciążą. Zwykle zaburzenia krążenia objawiają się bolesnymi skurczami w obrębie kończyn dolnych, zimnymi stopami i dłońmi, zawrotami głowy i chronicznym osłabieniem. Ryzyko chorób układu krwionośnego podnosi niewystarczające nawodnienie organizmu, wysoki poziom cholesterolu i obfitująca w sól, a zarazem uboga w błonnik, dieta. Jeżeli cierpimy na poważne zaburzenia pracy układu krwionośnego lub podejrzewamy, że z naszym krążeniem jest coś nie w porządku, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się po pomoc do lekarza specjalisty. W dużej części przypadków wystarczy jednak wprowadzić w życie naturalne metody, które mają za zadanie usprawnić obieg krwi w organizmie.

Domowa profilaktyka chorób układu krążenia

W celu poprawy krążenia nie zawsze musimy sięgać po chemiczne farmaceutyki. Wprowadzenie odpowiedniej suplementacji, regularne ćwiczenia fizyczne, zdrowa dieta i ograniczenie stresu to czynniki, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko pojawienia się chorób układu krążenia, gdyż wzmacniają serce i sprawią, że będziemy się cieszyć doskonałym samopoczuciem. Potrzebna jest jedynie dobra motywacja, by każdego dnia poświęcić czas zarówno na relaks, jak i aktywność fizyczną. Oczywiście, mimo stosowania domowych metod wspomagających profilaktykę chorób układu krążenia, należy pozostać w kontakcie z lekarzem. Jedynie specjalista może bowiem przeprowadzić profesjonalną diagnostykę i zadecydować o wprowadzeniu odpowiedniego leczenia.

Wibroterapia kardiologiczna 

Z racji przynoszenia podobnych efektów, stosowanie terapeutycznych wibracji porównywane jest do ćwiczeń fizycznych o umiarkowanej intensywności. Obserwuje się m.in. korzystny wpływ wibracji na kościec, układ nerwowo-mięśniowy, funkcje kognitywne, wibroterapia pozytywnie wpływa również na układ sercowo-naczyniowy. Wielu autorów zwraca uwagę na to, że w celu rozwijania i utrzymywania sprawności krążeniowo-oddechowej - aby poprawić stan funkcjonalny, wydolność fizyczną, niezależność i jakość życia - niezbędna jest dbałość o aktywność fizyczną. Wibroterapia, zastępując aktywność fizyczną, stanowi doskonałą alternatywę dla osób osłabionych i niezdolnych do ćwiczeń aktywnych po ciężkich chorobach sercowo-naczyniowych, pomagając w powrocie do zdrowia, ale również działając profilaktycznie u osób narażonych. Kluczowym w terapeutycznym oddziaływaniu wibracji na układ krążenia jest stymulowanie poszerzania małych naczyń krwionośnych i wzrostu powrotu żylnego, czyli zwiększanie przepływu krwi, a co za tym idzie - lepsze utlenianie tkanek. Mechanizm ten na poziomie molekularnym wiąże się z pobudzaniem przez wibracje śródbłonka naczyń krwionośnych do wydzielania tlenku azotu, gazowej cząsteczki sygnałowej powodującej rozluźnianie mięśni gładkich otaczających śródbłonek naczyń, co bezpośrednio prowadzi do rozszerzania naczyń oraz zwiększania przepływu. Podsumowując, wibroterapia umożliwia prowadzenie zabiegów samodzielnie lub przy częściowym udziale fizjoterapeuty, odciążając służbę zdrowia. Dzięki stymulowaniu rozszerzania naczyń i wzrostu przepływu krwi, ma duży potencjał profilaktyczny oraz rehabilitacyjny w kardiologii, na co wskazują coraz liczniejsze publikacje naukowe. 

close

Ulubione