Wibroterapia - skuteczna metoda na obrzęk limfatyczny

Wibracje o odpowiednich parametrach terapeutycznych poprawiają pracę układu limfatycznego i przepływ limfy, zapobiegając zaleganiu limfy oraz zmniejszając obrzęki.

"Moje obrzęki zmniejszyły się w WIDOCZNY sposób po tej wibroterapii. Widok to jedno, poczucie ulgi to drugie a zdrowie przywrócone jest po prostu bezcenne."

 Krysia, 69 lat

Jak to działa?

Wibracje wspierają zastawki naczyń limfatycznych w zapobieganiu cofania się limfy, dzięki czemu pobudzają pracę pomp mięśniowych umożliwiających przepychanie limfy w górę ciała. Usprawnienie przepływu limfy redukuje tworzenie się zastoin i obrzęków.

Kiedy i dla kogo?

Obrzęk limfatyczny jest najczęściej powikłaniem leczenia raka lub infekcji pasożytniczych, ale może być również powiązany z genetyką i różnymi wrodzonymi zaburzeniami. Zalecamy zabiegi wibroterapii jako sposób na domowe leczenie obrzęków limfatycznych.

Skuteczność

Wibroterapia znacznie zwiększa skuteczność leczenia obrzęku limfatycznego, dając zadowalające rezultaty nawet już po 6 zabiegach.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Krystyny (76) na ból nóg

Pani Krystyna, lat 76, cierpiała na potężny ból nogi. Oprócz bólu występował również znaczny obrzęk kończyny dolnej oraz wyraźne zmiany troficzne. Pani Krystyna dodatkowo ma wszczepiony rozrusznik serca, który znacznie ogranicza możliwości stosowania tradycyjnej fizykoterapii. Jest również pacjentką po przebytym ostrym zapaleniu trzustki i chorującą na cukrzycę. Po licznych badaniach i leczeniu farmakologicznym żaden lekarz nie potrafił skutecznie pomoc Pani Krystynie. Groziła jej amputacja nogi. Po pierwszym zabiegu u Pani Krystyny pojawiła się nadzieja, bo ból już nie był tak dokuczliwy. Z każdym kolejnym dniem zabiegów poprawiał się koloryt i trofika skóry, znacznie zmniejszał się obrzęk, a ból był coraz mniej dokuczliwy. Noga została uratowana.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Obrzęk limfatyczny

To opuchlizna spowodowana upośledzoną pracą układu limfatycznego (chłonnego). Najważniejszą funkcją tego układu jest obrona przed zakażeniami i recyrkulacja płynów ustrojowych. W układzie krążenia człowieka przetwarzane jest średnio 20 litrów krwi dziennie poprzez filtrację kapilarną. W wyniku tej filtracji 3 litry osocza pozostaje w płynie śródmiąższowym tkanek. To układ limfatyczny zapewnia drogę powrotu do krwi dla tych 3 litrów osocza. Naczynia limfatyczne przenoszą limfę - płyn pochodzący z tkanek, podobny do osocza, ale uzupełniony o elementy tkanek, z których pochodzi - po całym ciele, przechodząc przez liczne węzły chłonne bogate w limfocyty (komórki układu odpornościowego), gdzie odfiltrowywanie są niepożądane materiały, takie jak bakterie i uszkodzone komórki. W przypadku zaburzenia transportu limfy i powstania obrzęków występuje zatem zwiększone ryzyko zakażeń.

Obrzęk limfatyczny - leczenie, w tym leczenie domowe

Chociaż nie ma lekarstwa na obrzęk limfatyczny, różne terapie mogą przynieść korzystne efekty. Zwykle stosuje się terapię uciskową, pielęgnację skóry, ćwiczenia (limfa jest przenoszona dzięki skurczom mięśni!) i ręczny drenaż limfatyczny, które razem są znane jako łączona terapia obkurczająca. Ostatnio coraz częściej poleca się także zabiegi wibroterapii, którą można wykonywać samemu w domu za pomocą odpowiednich urządzeń medycznych. W ostateczności, gdy nie działają inne metody, zalecana jest interwencja chirurgiczna.

close

Ulubione