Wibroterapia - wspomaga leczenie niedowładów

Zabiegi wibroterapii wpływają na zwiększenie siły mięśniowej i poprawę równowagi, zmniejszając niedowłady mięśni różnego pochodzenia.

"Zaczęliśmy stosować zabiegi z Vitbergiem u mojego taty, kiedy było z nim bardzo źle. W połączeniu z rehabilitacją z terapeutą widzimy naprawdę dużą poprawę."

Magda, 39 lat

Jak to działa?

Fala wibracyjna przenoszona poprzez mięsień aktywuje receptory mięśniowe wrażliwe na wibracje, co angażuje ruchowo wiele dodatkowych jednostek motorycznych, przyczyniając się do wygenerowania odruchowej reakcji podtrzymania skurczu mięśnia poddanego działaniu wibracji, przy jednoczesnym rozluźnieniu jego głównych antagonistów. Ponadto wibroterapia zwiększa miejscowe i ogólnoustrojowe krążenie oraz aktywuje enzymy metabolizmu mięśniowego.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia wspomaga leczenie niedowładów u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, po udarze, ze spastycznościami, hemiplegią czy porażeniem mózgowym. Może być ponadto wykorzystana w programach prewencyjnych w celu zmniejszania ryzyka niedowładów kończyn dolnych i górnych u osób zagrożonych atrofią mięśni, jak podczas przedłużającego się klinicznego pozostawania w łóżku. 

Skuteczność

Zaledwie pojedyncza sesja wibroterapii (wibracje całego ciała) powodowała znaczący krótkotrwały wzrost siły mięśni u osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Pokazano również, że pacjenci z udarem mogą odnieść więcej korzyści z 3 dodatkowych tygodni połączonego treningu wibracji całego ciała i równowagi niż z kompleksowego leczenia szpitalnego zawierającego program rehabilitacji geriatrycznej.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Wiesławy na niedowład

Za młodu byłam medalową lekkoatletką, ale z powodu rwy kulszowej zaczęłam tracić czucie w lewej nodze. Był to dla mnie ogromny cios. Zawsze sprawna, aktywna przeraziłam się perspektywą bezradności. Czasami było mi wstyd z powodu utraty równowagi w miejscach publicznych. Zabiegi z Vitbergiem przywróciły mi nadzieję. Zaczęłam znowu prowadzić samochód, już się nie przewracam.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Niedowład - definicja

Niedowład jest stanem charakteryzującym się ograniczeniem ruchu dobrowolnego lub częściową jego utratą czy upośledzeniem ruchu. W neurologii używa się terminu ‘niedowład’, aby opisać słabość. Dla porównania - aby opisać paraliż, w którym zanikają wszelkie ruchy dobrowolne - stosuje się termin ‘plegia’. 

Niedowład spastyczny 

Niedowład spowodowany uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego i związany z rozwinięciem spastyczności - nadmiernych odruchów ścięgnistych i wzmożonego napięcia mięśniowego (hipertonii).

Niedowład połowiczy (połowiczny, jednostronny) 

Dotyczy osłabienia jednej strony ciała.

close

Ulubione