Wibroterapia - skuteczny sposób na problemy ze snem

Badania naukowe nad wibracjami, generowanymi zarówno przez środki transportu, jak i urządzenia mające służyć w terapii bezsenności, potwierdzają skuteczność wibracji w walce z bezsennością (insomnią).

Jak to działa?

Wibracje o niskiej częstotliwości mogą wpływać na odpowiednią synchronizację wyładowań neuronalnych, wprowadzając w stan relaksacji i promując senność.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia wskazywana jest osobom cierpiącym na insomnię (bezsenność), ale również doświadczającym problemów ze snem z innych powodów, jak stres, zaburzenia afektywne, starzenie się, zespół niespokojnych nóg czy nieuregulowany codzienny tryb snu i czuwania.

Skuteczność

Rytmiczna stymulacja sensoryczna promuje głęboki sen i konsolidację pamięci u śpiących osób zdrowych, wskazując na potencjał wibroterapii przy opracowywaniu nowych niefarmakologicznych terapii bezsenności.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Bezsenność (insomnia)

Zakłócenie stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jego jakość.

Leczenie bezsenności

Leczenie bezsenności obejmuje różnorodne podejścia, które pozwalają pacjentom poprawić jakość i ilość snu. Terapia behawioralna jest jednym z popularnych podejść, koncentrując się na zmianie nawyków i myśli związanych ze snem. Leki na receptę, takie jak środki nasenne, mogą być stosowane w krótkotrwały sposób, ale wymagają ostrożności i nadzoru lekarskiego. Również suplementy ziołowe, takie jak melatonina czy waleriana, stanowią alternatywę. Zmiana stylu życia, takie jak zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie kofeiny i alkoholu przed snem, ma wpływ na jakość snu. Techniki relaksacyjne, jak medytacja i joga, pomagają redukować stres i napięcie. Ważne jest również stworzenie komfortowego środowiska snu oraz kontrola ekspozycji na ekran przed snem. Jeśli bezsenność staje się chroniczna lub trudna do zarządzania, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. snu w celu ustalenia najlepszego planu leczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.

close

Ulubione