Wibroterapia - skuteczny sposób na problemy ze snem

Badania naukowe nad wibracjami, generowanymi zarówno przez środki transportu, jak i urządzenia mające służyć w terapii bezsenności, potwierdzają skuteczność wibracji w walce z bezsennością (insomnią).

 

Bezsenność nie jest traktowana przez ludzi jak "poważna choroba". Tymczasem nie wiedzą oni, że brak snu to jest katorga. 30 minut na Vitbergu pozwala im wreszcie zasnąć – dziękuję.

 Maria, 65 lat

Jak to działa?

Wibracje o niskiej częstotliwości mogą wpływać na odpowiednią synchronizację wyładowań neuronalnych, wprowadzając w stan relaksacji i promując senność.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia wskazywana jest osobom cierpiącym na insomnię (bezsenność), ale również doświadczającym problemów ze snem z innych powodów, jak stres, zaburzenia afektywne, starzenie się, zespół niespokojnych nóg czy nieuregulowany codzienny tryb snu i czuwania.

Skuteczność

Rytmiczna stymulacja sensoryczna promuje głęboki sen i konsolidację pamięci u śpiących osób zdrowych, wskazując na potencjał wibroterapii przy opracowywaniu nowych niefarmakologicznych terapii bezsenności.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Natalii na zespół niespokojnych nóg

Ciarki i kłucie w nogach był nieodłącznym elementem zasypiania. Koleżanka miała to samo i pomogła sobie wibroterapią. Jestem po 5 zabiegu i już teraz widzę poprawę.

Natalia z Rzeszowa

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Bezsenność (insomnia)

Zakłócenie stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jego jakość.

Zespół niespokojnych nóg

W badaniu naukowym wykazano, że problemy ze snem związane z zespołem niespokojnych nóg znacznie zmniejszyły się u pacjentów leczonych wibracjami podawanymi do łydek niż u pacjentów, u których stosowano odpowiednie placebo.

close

Ulubione