Wibroterapia wspomaga leczenie fibromialgii

Udowodniono korzystne efekty wibroterapii w leczeniu bólu różnego pochodzenia, w tym w fibromialgii.

"Nic nie pomagało na mój ból. Oczywiście mogłam się dalej faszerować lekami ale to w końcu wiem że zacznie się źle odbijać na moim zdrowiu. VItberg był dla mnie odkryciem bo pozwala zapomnieć o bólu a wiem że jest bezpieczny i nie ma efektów ubocznych."

 Jola, 55 lat

Jak to działa?

Wibroterapia pomaga łagodzić objawy fibromialgii poprzez redukcję bólu, poprawę siły mięśniowej i równowagi ciała, poprawę sprawności sercowo-oddechowej czy poprzez działanie relaksacyjne.

Kiedy i dla kogo?

Rekomendujemy wibroterapię z użyciem Vitberg RS pacjentom cierpiącym ból różnego pochodzenia, również ze zdiagnozowaną fibromialgią.

Skuteczność

Odpowiednio sparametryzowane wibracje terapeutyczne, jako zamiennik aktywności fizycznej oraz bodziec stymulujący transmisję nerwowo-mięśniową, korzystnie wpływają na ból, zmęczenie, jakość życia, równowagę i wskaźnik niepełnosprawności, stanowiąc obiecującą metodę naturalnego leczenia fibromialgii.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Wiesławy fibromialgia

Moje bóle, oceniałam na 10 stopniowej skali na 9 a czasem nawet 11.... Z powodu bólu oraz drętwienia budziłam się praktycznie każdej nocy. I trwało to już od lat. Już po pierwszym zabiegu z Vitbergiem  pomyślałam, że “bóle są znacząco mniejsze, a ciało bardziej rozluźnione”. Kolejne dni przynosiły nowe niespodzianki. Przestałam brać leki przeciwbólowe, zaczęłam się wysypiać.

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,997.00 zł

Łączna cena zestawu

2,997.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Fibromialgia

Dotyka 3-6 % populacji. Rozpoznanie fibromialgii często zajmuje wiele lat, ponieważ choroba ta posiada niecharakterystyczne objawy. W diagnostyce fibromialgii pacjent pytany jest o doświadczanie bólu, zmęczenia, problemów ze snem, zaburzeń kognitywnych i różnych objawów somatycznych, jak zespół jelita drażliwego, zawroty głowy czy nadwrażliwość na słońce.

Objawy fibromialgii

Do objawów fibromialgii zaliczane są: przewlekłe zmęczenie, zaburzenia snu, upośledzenie funkcji kognitywnych, bóle głowy (w tym migreny), zaburzenia nastroju, a także objawy somatyczne, jak zaburzenia pracy przewodu pokarmowego czy układu moczowo-płciowego. Pełne spektrum objawów występuje rzadko, natomiast w każdym przypadku fibromialgia odpowiada za znaczne obniżenie jakości życia, często wręcz  uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.

Fibromialgia - leczenie

Środki farmakologiczne jedynie pomagają zmniejszyć występujące dolegliwości, nie lecząc fibromialgii. Najlepsze efekty terapeutyczne osiągane są za pomocą leków przeciwdepresyjnych, natomiast małą lub żadną skutecznością charakteryzują się niesteroidowe leki zapalne czy opioidy. Wydaje się, że niezbędnym w leczeniu fibromialgii jest zmiana stylu życia, wprowadzenie technik relaksacyjnych i spokojnych ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, jak joga, tai chi, ćwiczenia aerobowe. Dużo korzyści mogą przynieść również zabiegi fizykalne, jak krioterapia, światłolecznictwo, okłady borowinowe, elektroterapia czy wibroterapia.

close

Ulubione