Wibroterapia - zmniejsza powstawanie zakwasów (DOMS)

Zabiegi wibroterapii stosowane po wysiłku fizycznym obniżają zmęczenie, przyspieszają regenerację i wpływają na obniżenie objawów zespołu opóźnionego bólu mięśniowego (DOMS), czyli na zmniejszenie zakwasów.

"Fajnie masuje też nogi i kolana. Często stosuję moduł na kolana, gdyż od biegania po górach bywają przeciążone. Ból znika, a ja mogę dalej trenować bez ograniczeń. W regeneracji sportowca takie urządzenie to podstawa, jeśli się nie ma pod ręką fizjoterapeuty."

Bartosz Gorczyca

Jak to działa?

Wibroterapia stymuluje i poprawia powierzchniowe oraz głębokie (proprioceptywne) przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, zwiększa siłę mięśni, reguluje reakcje hormonalne i poprawia drenaż limfatyczny, co prowadzi do zmniejszenia bólu oraz poprawy nastroju. 

Kiedy i dla kogo?

Masaż wibracyjny polecany jest zawodowym sportowcom, amatorom sportu, ale również osłabionym po chorobie, a pragnącym wrócić do wysokiej formy sportowej; także ludziom prowadzącym tryb życia z ograniczonym lub utrudnionym dostępem do ćwiczeń aktywnych.

Skuteczność

Analizując stężenia wybranych wskaźników biochemicznych na grupie 20 młodych mężczyzn, wykazano, że zastosowanie w trakcie 60 min odpoczynku po trwającym 120 min intensywnym wysiłku fizycznym wibracji o charakterze oscylacyjno-cykloidalnym (Vitberg RS) sprzyja szybszej i efektywniejszej regeneracji organizmu niż sam odpoczynek bez wibracji.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Ewy Majer na zabiegi po treningu

Vitberg to rewelacyjny sprzęt i cieszę się, że mogę z niego korzystać. Najczęściej używam go do masażu nóg – moduł na nogi czy kolana doskonale redukuje dolegliwości bólowe po treningach. Przydatny jest też Moduł Plecy, która często potrzebuje rozmasowania napięcia po wielu godzinach biegania z plecakiem na plecach.

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Kolana Vitberg RS2

1,097.00 zł

Moduł Plecy Vitberg RS2

1,097.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

6,388.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

DOMS

“Zakwasy” (zespół opóźnionego bólu mięśniowego, ang. delayed onset muscle soreness - DOMS) często wywoływane są przez wzmożony i długotrwały wysiłek fizyczny. DOMS związane są z rozwojem procesów zapalnych w odpowiedzi na mechaniczne uszkodzenia mięśni szkieletowych. Spada wówczas efektywność pracy mięśni, może też dochodzić do zmniejszania ich masy i siły. Wywoływany przez DOMS ból i dyskomfort mogą utrudniać trening fizyczny, obniżać wydajność i komplikować codzienne czynności.

Wibroterapia DOMS

Chociaż zakwasy (DOMS) doświadczane są na co dzień przez dużą liczbę ludzi, skuteczne ich leczenie nie jest dobrze ugruntowane. Jak pokazują badania, terapia wibracyjna może korzystnie działać zarówno na poziomie profesjonalnej, szpitalnej czy domowej profilaktyki, jak i leczenia DOMS.

close

Ulubione