Wibroterapia - zmniejsza powstawanie zakwasów (DOMS)

Zabiegi wibroterapii stosowane po wysiłku fizycznym obniżają zmęczenie, przyspieszają regenerację i wpływają na obniżenie objawów zespołu opóźnionego bólu mięśniowego (DOMS), czyli na zmniejszenie zakwasów.

Jak to działa?

Wibroterapia stymuluje i poprawia powierzchniowe oraz głębokie (proprioceptywne) przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, zwiększa siłę mięśni, reguluje reakcje hormonalne i poprawia drenaż limfatyczny, co prowadzi do zmniejszenia bólu oraz poprawy nastroju. 

Kiedy i dla kogo?

Masaż wibracyjny polecany jest zawodowym sportowcom, amatorom sportu, ale również osłabionym po chorobie, a pragnącym wrócić do wysokiej formy sportowej; także ludziom prowadzącym tryb życia z ograniczonym lub utrudnionym dostępem do ćwiczeń aktywnych.

Skuteczność

Analizując stężenia wybranych wskaźników biochemicznych na grupie 20 młodych mężczyzn, wykazano, że zastosowanie w trakcie 60 min odpoczynku po trwającym 120 min intensywnym wysiłku fizycznym wibracji o charakterze oscylacyjno-cykloidalnym (Vitberg RS) sprzyja szybszej i efektywniejszej regeneracji organizmu niż sam odpoczynek bez wibracji.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

DOMS

“Zakwasy” (zespół opóźnionego bólu mięśniowego, ang. delayed onset muscle soreness - DOMS) często wywoływane są przez wzmożony i długotrwały wysiłek fizyczny. DOMS związane są z rozwojem procesów zapalnych w odpowiedzi na mechaniczne uszkodzenia mięśni szkieletowych. Spada wówczas efektywność pracy mięśni, może też dochodzić do zmniejszania ich masy i siły. Wywoływany przez DOMS ból i dyskomfort mogą utrudniać trening fizyczny, obniżać wydajność i komplikować codzienne czynności.

Wibroterapia DOMS

Chociaż zakwasy (DOMS) doświadczane są na co dzień przez dużą liczbę ludzi, skuteczne ich leczenie nie jest dobrze ugruntowane. Jak pokazują badania, terapia wibracyjna może korzystnie działać zarówno na poziomie profesjonalnej, szpitalnej czy domowej profilaktyki, jak i leczenia DOMS.

close

Ulubione