Wibroterapia łagodzi cukrzycę i jej powikłania

Wibroterapia korzystnie reguluje metabolizm cukru i wrażliwość insulinową u osób z cukrzycą typu 2. Ponadto przynosi obiecujące efekty w leczeniu neuropatii cukrzycowej i niegojących się ran cukrzycowych.

Jak to działa?

Wibroterapia stymuluje metabolizm podobnie jak ćwiczenia fizyczne, uważane za niezbędne do walki z cukrzycą i otyłością. Wibracje sprzyjają poprawie regulacji insulinozależnej, prawdopodobnie dzięki korzystnemu działaniu na tkankę tłuszczową oraz metabolizm glukozy.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapia powinna być stosowana przez pacjentów mających problemy z podstawowym metabolizmem energetycznym (cukrzyca, otyłość, zespół metaboliczny), szczególnie przez pacjentów, którym brak wytrwałości lub możliwości do wykonywania aktywnych ćwiczeń.

Skuteczność

Już po kilku tygodniach zabiegów wibroterapii można dostrzec jej pozytywne efekty na markery metabolizmu insulinozależnego.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Stopa cukrzycowa (rany cukrzycowe)

Owrzodzenie stopy cukrzycowej i zakażenie tkanek miękkich jest spowodowane neuropatią, urazem i współistniejącą u wielu pacjentów chorobą zarostową tętnic obwodowych. Podczas chodzenia dochodzi do zwiększonego nacisku na skórę w wyniku rozwijającej się deformacji stopy. Owrzodzona stopa jest ponadto narażona na wysokie ryzyko infekcji, a w połączeniu z chorobą zarostową tętnic obwodowych mamy do czynienia z krytycznym niedokrwieniem kończyny.

Wibroterapia w leczeniu ran i owrzodzeń, w tym stopy cukrzycowej 

Przewaga wibroterapii nad innymi metodami rehabilitacji przejawia się w jej kompleksowym działaniu. Za jednym razem uzyskujemy zwiększenie mikrokrążenia, redukcję obrzęku, zmniejszenie bólu i obniżenie zesztywnienia. Wibroterapia przyspiesza proces gojenia poprzez stymulację angiogenezy, wzrost w ranie poziomu białka chemotaktycznego monocytów MCP-1, czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego VEGF i insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1. Dwie różne częstotliwości sygnału 30 Hz i 100 Hz, połączone z dwoma wielkościami przyspieszenia, 0,15 g lub 1 g, znacznie zwiększa liczbę makrofagów po 3 dniach stymulacji. Udowodniono, że korzyści z wibroterapii w regeneracji tkanek opierają się nie tylko na zmniejszeniu zapalenia, ale również na pobudzaniu proleczniczych makrofagów, które odpowiadają za fagocytozę, proliferację, angiogenezę i rozprzestrzenienie kolagenu. Wibroterapia stosowana 3 razy dziennie przez 30 minut powodowała, że aż 62% pacjentów pozbyło się owrzodzeń w zaledwie 7 tygodni. W wyniku zabiegów wibroterapii nastąpiło zmniejszenie bólu u 94% i znaczna redukcja w wysięku u 52% pacjentów. Wibracje całego ciała mogą zwiększać poziomy przezskórnego poziomu tlenu z pożytecznymi implikacjami w zapobieganiu lub leczeniu powikłań związanych z ograniczoną perfuzją krwi w zespole stopy cukrzycowej.

close

Ulubione