Nasza misja

Z czym kojarzy Ci się firma Vitberg? Gdy pada to pytanie, najczęściej można spotkać się z odpowiedzią, że z wibroterapią i aparatami do domowej rehabilitacji. I słusznie. Ale czy takie stwierdzenie wyczerpuje temat? Stanowczo nie. Odpowiadający często nie zdają sobie sprawy z tego, jaki jest główny cel działalności tego przedsiębiorstwa.

Firma Vitberg to przede wszystkim producent wyrobów medycznych do rehabilitacji. Naszą misją jest, aby każdy człowiek w Polsce, Europie i na Świecie miał równy dostęp do technologii i rozwiązań pozwalających mu na redukcję bólu i szybszy powrót do zdrowia i sprawności.

Misją Vitberga jest pomaganie w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Od niespełna 30 lat jest miejscem, gdzie poważnie podchodzi się nie tylko do wszystkich podejmowanych projektów, ale też do pracowników, którzy są traktowani z szacunkiem i doceniani za swój wkład w funkcjonowanie i rozwój firmy. Jest również przestrzenią, gdzie projektuje się i produkuje z myślą o ludziach, którzy chcą powiedzieć bólowi stop i znów cieszyć się życiem. Współpraca z innymi firmami? Jesteśmy na tak. Stawiamy na zrównoważony rozwój nie tylko w aspekcie lokalnym, ale także globalnym. Pozytywny wpływ na otoczenie to nasze drugie imię. Zastanawiasz się jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta, robimy swoje skupiając się na tym co naprawdę ważne.

To nie są puste słowa, zawsze dajemy z siebie 100%. Nieustannie kierujemy się strategią CSR (Corporate Social Responsibility), czyli społeczną odpowiedzialnością biznesu. Co kryje się pod tym tajemniczym skrótem? Inwestowanie w zasoby ludzkie, relacje z otoczeniem firmy, ochronę środowiska i podawanie informacji o tych działaniach do opinii publicznej. Działania w tym zakresie stanowią potwierdzenie, że przedsiębiorstwo działa zgodnie z obowiązującym prawem, normami i spójnie z międzynarodowymi standardami. Jak się to robi po naszemu? Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Nowa współpraca MSWIA Otwock

czerwiec 2023

Firma nawiązała owocną współpracę ze szpitalem MSWiA w Otwocku poprzez dostarczenie swojego nowoczesnego sprzętu do fizykoterapii. Przed rozpoczęciem użytkowania urządzeń, przeprowadzono szczegółowe szkolenia dla personelu medycznego pracującego w szpitalu. Te intensywne szkolenia obejmowały zarówno obsługę techniczną urządzeń, jak i techniki fizykoterapii, aby zapewnić maksymalne korzyści i bezpieczeństwo pacjentom. Dzięki tej współpracy i profesjonalnym szkoleniom, szpital w Otwocku jest teraz w stanie świadczyć najwyższą jakość usług fizykoterapeutycznych pacjentom.

Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika

lipiec 2022

Firma nawiązała strategiczną współpracę z renomowanym Specjalistycznym Szpitalem im. Edwarda Szczeklika, co umożliwiło wprowadzenie ich zaawansowanego sprzętu do fizykoterapii do placówki. Jednocześnie, na rok 2023 planowane są cykle szkoleń, które skupią się na efektywnym wykorzystaniu tego sprzętu w celu poprawy rehabilitacji pacjentów. Te szkolenia obejmują zarówno obsługę techniczną urządzeń, jak i nowoczesne techniki fizykoterapii, dostosowane do potrzeb specjalistycznego personelu medycznego. Współpraca ta ma na celu podniesienie standardów leczenia i zapewni pacjentom jeszcze lepszą opiekę.

Podwójne dobro - Vitberg sponsorem Dnia Dziecka w Halnym

czerwiec 2022

Vitberg, tu zawsze stawiamy na zdrowie, stąd gdy w grę wchodzi dobro najmłodszych, jeszcze mocniej angażujemy się w sprawę i chętnie udzielamy potrzebnej pomocy. Z tego względu nasza firma dołączyła do grona sponsorów aktywnego Dnia Dziecka organizowanego przez Klub Sportowy HALNY Nowy Sącz wspólnie z Fundacją HALNY Niesie Zdrowie. Warto podkreślić, że w trakcie trwania imprezy odbył się Koncert Charytatywny dla chorego chłopca, by zgromadzić fundusze na niezbędną rehabilitację i leczenie go. Ta sytuacja jest najlepszym przykładem tego, że gdy ktoś cierpi i dzieje się mu krzywda, firma Vitberg nie pozostaje obojętna. Pomaganie mamy we krwi!

Na ratunek ofiarom wojny, czyli kilka słów o tym jak Vitberg pomógł Ukrainie

marzec 2022

Agresja Rosji na Ukrainę - strach, śmierć, groza i cierpienie ponad czterdziestu milionów ludzi, a dla naszego narodu wielkie wyzwanie. Jak pomóc ludziom dotkniętym tak boleśnie dramatem wojny? Vitberg znalazł odpowiedź na to pytanie i zaangażował się całkowicie przygotowując ponad 600 m2 przestrzeni noclegowej, łazienek, pryszniców i kuchni. Dzięki współpracy wszystkich pracowników firmy w ścisłym porozumieniu z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu i polowym centrum z Przemyśla przyjęto 25 osób, matek z dziećmi. Co więcej, zorganizowaliśmy zbiórkę dla mieszkańców Ukrainy, by wspomóc ich finansowo w tym niezwykle ciężkim dla nich czasie.

Energia w kolorach Vitberga

luty 2022

Na co dzień zajmujemy się produkcją wyrobów medycznych do wibroterapii z zielonym logiem Vitberg, a od pewnego czasu wytwarzamy… zielony prąd. Zaskoczeni? Już tłumaczymy o co chodzi.

Od 2019 sukcesywnie zwiększamy moc instalacji fotowoltaicznej zainstalowanej na dachu naszej fabryki. Obecnie prawie w całości pokrywamy zapotrzebowanie energetyczne procesów produkcyjnych i administracyjnych z odnawialnych źródeł energii.

Dzięki własnej elektrowni fotowoltaicznej uzyskaliśmy większą niezależność od rosnących cen energii elektrycznej. Wpisujemy się też w europejską politykę klimatyczną, istotnie zmniejszając ślad węglowy naszych wyrobów. Dołożenie cegiełki w walce z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu wynika z wartości stanowiących fundamenty misji naszej firmy, czyli troską o zdrowie i lepszą jakość życia ludzi.

Być bliżej pacjenta - współpraca ze szpitalami

czerwiec 2021

Produkty marki Vitberg wykorzystywane są w codziennej pracy lekarzy i rehabilitantów dzięki współpracy firmy ze szpitalami. W SP ZOZ MSWiA Sanatorium Uzdrowiskowego w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny wykorzystywane są do rehabilitacji, w tym do specjalistycznego programu rekonwalescencji po COVID-19. Korzystają z nich nie tylko pacjenci, lekarze i rehabilitanci, ale też służby mundurowe w ramach dedykowanych zabiegów! W czerwcu 2021 roku firma rozpoczęła współpracę ze Szpitalem Specjalistycznym im. Żeromskiego w Krakowie, który jest jednym z największych ośrodków medycznych w Małopolsce. Rocznie lekarze udzielają ok. 86 tys. porad ambulatoryjnych i ok. 37 tys. w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a w oddziałach szpitala leczy się ok. 28,5 tys. pacjentów, w tym ponad 4,5 tys. dzieci. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że produkty marki Vitberg są dobre dla ludzi w każdym wieku, bez względu na profesję i zajmowaną pozycję społeczną.

Byliśmy w telewizji! „Kryptonim szef PL” - odc. 4

kwiecień 2021

Nie wszyscy wiedzą, że mamy parcie na szkło ;) W 2021 byliśmy uczestnikami programu ,,Kryptonim szef”. Nasza pani wiceprezes w przebraniu sprawdzała pod czujnym okiem kamer, co można poprawić w pracy montażu, szwalni i krojowni. Na własne oczy przekonała się, z jakimi obowiązkami i problemami borykają się pracownicy.

Odcinek jest nadal dostępny w Internecie i można go obejrzeć tutaj:

https://www.fokus.tv/news/2021-04-22/kryptonim-szef-pl-odcinek-4-u-polskiego-lidera-wibroterapii

Vitberg troszczy się o środowisko? Mamy na to dowody

październik 2020

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że zdrowie jest dobrem niezwykle cennym. Wpływa na nie wiele czynników i nie da się go kupić za żadne pieniądze. Masz prawo do zdrowia - to slogan, który jest dla Vitberga szczególnie bliski. I nie są to tylko puste słowa. Firma produkuje wyroby medyczne dbając równocześnie o środowisko, czego dowodem było otrzymanie certyfikatów środowiskowych URS w październiku 2020 roku.

Czysta woda zdrowia doda - uzdatniacze wody pitnej w naszej firmie

czerwiec 2020

Świeża woda łatwo dostępna dla wszystkich pracowników? Od 2020 roku w Vitbergu to codzienna rzeczywistość. Stacjonarne uzdatniacze wody z pomysłem rozmieszczone w kilku miejscach w firmie umożliwiają uniezależnienie się od zakupu wody butelkowanej. Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Są dwa powody. Pierwszy, to dbanie o zdrowie. Woda z uzdatniaczy jest znacznie lepsza, bo nie zawiera mikroplastiku. Drugim czynnikiem jest powstawanie odpadów. Przy założeniu, że każdy z nas wypiłby 1 butelkę, rocznie wygenerowalibyśmy około 19 tysięcy pustych opakowań!

Chłodzenie powietrza w Vitbergu - tanio i ekologicznie

sierpień 2019

W 2019 roku rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad założeniem klimatyzacji ewaporacyjnej na hali produkcyjnej naszej firmy. Powód? Stawiamy dobro pracowników i troskę o środowisko na pierwszym miejscu. Dzięki filtrom zamontowanym w klimatyzatorze, efekt schłodzenia powietrza osiąga się dzięki odparowaniu wody. Na dachu firmy zostało zamontowanych 8 takich urządzeń. Każde z nich ma moc zaledwie 400 wat - konwencjonalna klimatyzacja miałaby łącznie 80 000 wat! Takie rozwiązanie to duża oszczędność energii, pieniędzy, a co najważniejsze - pracownikom lepiej się oddycha.

Eko-reaktor firmy Vitberg

sierpień 2017

Jesteśmy wszyscy jak jedna rodzina - i to dość duża, bo licząca 80 osób. A jak to w rodzinie, nie tylko dzielnie pracujemy dla dobra naszego ogniska domowego, ale też wspólnie spożywamy posiłki. Każdy z nas udaje się na śniadania i obiady do kuchni i jadalni - mamy ich aż trzy. Dlatego w pełni zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest segregacja odpadów produkcyjnych i komunalnych i bezwzględnie stosujemy się do jej zasad. W 2017 roku zbudowaliśmy nawet własny kompostownik - nasz firmowy eko-reaktor. Czy nadal są jakieś wątpliwości co do faktu, że jesteśmy przyjaźni środowisku? Jeśli tak, to spójrzcie tylko na to zdjęcie. Nasza Vitbergowa rodzina powiększyła się o uroczego jeżyka, który zamieszkał w okolicy pobliskich terenów zielonych.

Mam Głos - udostępnienie nieruchomości dla stowarzyszenia

maj 2012

Firma Vitberg zawsze staje na wysokości zadania, a zwłaszcza wtedy, gdy działa w naprawdę słusznej sprawie. Tak było i tym razem. Jedna z naszych nieruchomości stała się domem dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Mam Głos. To miejsce, gdzie bezpańskie psy, doprowadzane są do pełni zdrowia i sił, a wolontariusze szukają im nowych opiekunów. Często jest ostatnią przystanią dla biednych, porzuconych i starych zwierząt, które nie mają szansy na adopcję.

Rodzinna atmosfera? Witamy w firmie Vitberg!

Na efektywność wykonywanej pracy ma wpływ wiele czynników. Bezpieczeństwo i ergonomia, planowanie, zarządzanie czasem, szkolenie pracowników, ale również motywacja, sprawna komunikacja i relacje interpersonalne. To właśnie dlatego atmosfera panująca w firmie jest dla nas tak bardzo ważna. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko wtedy, gdy stajemy ramię w ramię, mamy szansę osiągnąć sukces. W jaki sposób Vitberg dba o to, byśmy wszyscy czuli się tutaj dobrze? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a brzmi: benefity pracownicze! Jakie formy przyjmuje ten rodzaj motywacji w naszej firmie? Już spieszymy z odpowiedzią.

Dobrym przykładem jest Wigilia firmowa. Od lat wszyscy gromadzimy się na wspólnym świętowaniu. Są życzenia, rozmowa, smaczne jedzenie, a czas upływa w miłej atmosferze. Pojawiają się nawet prezenty! To trochę podejrzane, że dostaje je każdy, bez wyjątku… Hmm.. Chyba lepiej w to nie wnikać. Powiedzmy, że święty Mikołaj stwierdza, że wszyscy, bez wyjątku, byli w minionym roku bardzo grzeczni ;)

Kolejny przykład? Imprezy. To potwierdzenie, że w Vitbergu nie ma szans na nudę. Kuligi, ogniska, grille, a nawet Bal Karnawałowy! Takie wydarzenia naprawdę umacniają więzi międzyludzkie, a gdy przywołuje się je w pamięci, na twarzach momentalnie pojawia się uśmiech. Uwierzcie nam na słowo. Naprawdę jest co wspominać!

Trzecim przykładem są podróże. Czy znasz chociaż jedną firmę, w której pracodawca zabiera podwładnych na wycieczki i to jeszcze całkowicie za darmo? Nie? A my znamy :) W 2014 roku Egipt, w 2018 Włochy, Słowenia i Węgry. Wiele niezapomnianych chwil i fantastyczne zdjęcia na pamiątkę. Rozmowy o tych wydarzeniach wywołują powszechne ożywienie, a wszyscy zgodnie twierdzą, że mając w pamięci ten czas nie tylko dużo lepiej się pracuje, ale i czeka z utęsknieniem na kolejne wojaże :)

Jeszcze jakieś przykłady? Oczywiście. Wielkim błędem byłoby nie wspomnieć o tym, jak wspiera się u nas rozwój talentów. Szef udostępnia pracownikom miejsce i sprzęt, gdzie mogą rozwijać się w grze na instrumentach. Ponadto w firmie istnieje profesjonalne studio fotograficzne. Jednym słowem, żyć nie umierać :)

Na koniec zatrzymamy się przy wspomnieniu naprawdę upalnych dni. Czy Vitberg zna skuteczny sposób na ochłodę? Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W czas gorącego lata, bardzo często wszyscy pracownicy zostają obdarowani pysznymi lodami.

Mimo tego, że zdarzają się lepsze i gorsze dni, a firmę tworzy kilka działów, wspieramy się i motywujemy, bo razem tworzymy spójną całość. Skutek? Dobra jakość i wysoka skuteczność działania naszych produktów do wibroterapii.

close

Ulubione