Wibroterapia - skuteczna metoda na ból szyi, karku i barków

Wibroterapia pozwala na szybkie polepszenia ruchomości w stawie barkowym i zmniejszenie bólu u pacjentów z unieruchomionym i bolesnym barkiem, co daje jej przewagę nad konwencjonalnymi metodami terapeutycznymi.

Jak to działa?

Brak aktywności fizycznej lub zła postawa ciała mogą doprowadzić do zmian przeciążeniowych w okolicy szyi i karku, a następnie do zwyrodnień, urazów, zmian zapalnych i chorób objawiających się bólem. 

Wibracja stymuluje zarówno powierzchniowe, jak i głęboko zlokalizowane receptory bólowe, długotrwale podnosząc próg bólu, co skutkuje mniejszym jego odczuwaniem.

Wibroterapia świetnie radzi sobie również ze zmniejszaniem reakcji zapalnej oraz sprzyja wzmocnieniu mięśni.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapię szyi, karku i obręczy barkowej zalecamy w problemach z przepływami krwi w tętnicach szyjnych, przy ograniczeniach ruchomości tych obszarów, w stanach bólowych szyi i karku, przy zawrotach głowy i zaburzeniach równowagi, przy napięciowych bólach głowy, a także w stanach przewlekłego stresu.

Metoda ta łagodzi także przeciążeniowe bóle szyi i karku, często występujące u osób, które wykonują powtarzalną pracę w pozycji siedzącej, np. przy komputerze.

Skuteczność

Zaledwie jeden zabieg wibroterapii zespołu zamrożonego barku przyniósł 30%-we zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie zakresu ruchomości ramion.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Ból szyi

Ból szyi czyli górnego odcinka kręgosłupa, pod względem częstotliwości występowania, plasuje się na drugim miejscu tuż za bólami krzyża i dotyka około 33% populacji. Szczególnie narażone na ból w tym odcinku kręgosłupa są kobiety, ponieważ posiadają słabszy gorset mięśniowy szyi, a co za tym idzie - gorsze warunki jej stabilizacji.

Wibroterapia zespołu barku zamrożonego

Bark zamrożony cechuje bolesność i ograniczenie uniesienia chorej kończyny oraz zewnętrznego obrotu ramienia przy braku zmian radiologicznych. Jest to choroba powodująca zwyrodnienie tkanek, pogrubienie torebki stawowej i zmniejszoną objętość jamy glenoidowej. Choroba podzielona jest na trzy etapy: silny ból; stopniowe ograniczenia w zakresie ruchu wraz z bólem; ustąpienie bólu i odzyskanie pełnego zakresu ruchomości. W badaniu naukowym nad skutecznością wibroterapii w leczeniu zespołu barku zamrożonego (LINK), indyjscy naukowcy zauważyli, że wibroterapia zredukowała ból barku o 30% i zwiększyła zakres jego ruchomości już po jednej sesji leczenia. Ponadto porównanie zakresu ruchu (zgięcia, odwodzenia, rotacji zewnętrznej i wewnętrznej) przed i po jednej sesji wibroterapii również wskazało na korzystne i szybkie efekty wibroterpii.

close

Ulubione