Wibroterapia - sposób na ból pleców i kręgosłupa

Wibroterapia jest potwierdzoną naukowo metodą walki z bólem pleców i kręgosłupa, również chronicznym.

Po kilku zabiegach na Vitberg'u poczułam ulgę w nogach i w obwodzie łydek straciłam 2 cm. Nie wyobrażałam sobie nie mieć tego materaca w domu i natychmiast go zakupiłam. Stosując regularnie zabiegi dwa razy dziennie poczułam ogromna ulgę i przypływ energii."

Anna Kowalska

Jak to działa?

Brak aktywności fizycznej lub zła postawa ciała mogą doprowadzić do zmian przeciążeniowych w okolicy szyi i karku, a następnie do zwyrodnień, urazów, zmian zapalnych i chorób objawiających się bólem. 

Wibracja stymuluje zarówno powierzchniowe, jak i głęboko zlokalizowane receptory bólowe, długotrwale podnosząc próg bólu, co skutkuje mniejszym jego odczuwaniem.

Wibroterapia świetnie radzi sobie również ze zmniejszaniem reakcji zapalnej oraz sprzyja wzmocnieniu mięśni.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapię szyi, karku i obręczy barkowej zalecamy w problemach z przepływami krwi w tętnicach szyjnych, przy ograniczeniach ruchomości tych obszarów, w stanach bólowych szyi i karku, przy zawrotach głowy i zaburzeniach równowagi, przy napięciowych bólach głowy, a także w stanach przewlekłego stresu.

Metoda ta łagodzi także przeciążeniowe bóle szyi i karku, często występujące u osób, które wykonują powtarzalną pracę w pozycji siedzącej, np. przy komputerze.

Skuteczność

Zaledwie jeden zabieg wibroterapii zespołu zamrożonego barku przyniósł 30%-we zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie zakresu ruchomości ramion.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw pani Krystyny na ból pleców

Ból szyji stale uprzykrzał mi życie. Po odkryciu wibroterapii mogę sama sobie z nim radzić, bez konieczności częstych wizyt u fizjoterapeuty.

Pani Krystyna z Mikołajek

Aparat Bazowy Vitberg RS2

3,097.00 zł

Moduł Plecy Vitberg RS2

1,097.00 zł

Łączna cena zestawu

4,194.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Ból kręgosłupa - najczęstsza przyczyna

Szczególnie dotkliwym problemem dużej części populacji osób dorosłych są bóle dolnego (tzw. ból w krzyżu) i piersiowego odcinka kręgosłupa. Pojawiający się dyskomfort jest często wynikiem dysproporcji między siłą mięśnia prostownika grzbietu i mięśni współdziałających w stabilizacji kręgosłupa przy utrzymywaniu pozycji wyprostnej a masą ciała lub ciężarem dźwiganych przedmiotów. Warto podkreślić że dotyczy to nie tylko ludzi wykonujących pracę zawodową wymagającą dźwigania ciężarów, ale również osób o dużej masie ciała czy też słabych mięśniach.

Ból pleców w odcinku lędźwiowo-krzyżowym

Skuteczność wibroterapii w walce z bólem pleców w dolnej i górnej części jest potwierdzona w polskich i zagranicznych badaniach. Profesor Lundeberg ze Szwecji, pracując nad różnymi urządzeniami o działaniu przeciwbólowym przeprowadził eksperyment, w którym z prawie 400 badanych, cierpiących na przewlekłe i ostre postacie bólu ok. 70% po stymulacji drganiami odczuło ulgę w bólu. Większość pacjentów najlepsze efekty odnotowywała, kiedy stosowano umiarkowany nacisk oraz aparaturę z poduszką o dużej powierzchni leczniczej. Jego wnioski posłużyly do opracowania RAM Vitberg+ (Lundeberg i wsp. 1984, s. 43).

Wibroterapia na ból pleców - podwójne działanie

Wibroterapia ma działanie przeciwbólowe jak i wzmacniające mięśnie. Działanie przeciwbólowe wibroterapii w przypadku bólu kręgosłupa wyjaśnia się najczęściej poprzez hamowanie aktywności neuronów w rdzeniu kręgowym. Dzięki temu zredukowane zostają sygnały bólowe wysyłane przez włókna typu C, wywołujące ból, który pacjenci określają jako rwący, szarpiący lub pulsujący i trudny do zlokalizowania. Szczegółowe badania na ten temat zostały przeprowadzone m.in. przez doktorów Sang-Soo i Sung-Bum z Korei. Działanie przeciwbólowe to tylko jeden z efektów wibroterapii. Nie mniej ważnym jest wzmocnienie mięśni, dzięki któremu pacjenci mogą zacząć kinezyterapię, czyli ćwiczenia. Stosowanie wibroterapii jako metody przygotowującej pacjenta do ćwiczeń fizycznych jest szczególnie polecane w przypadku osób starszych, po kontuzjicierpiących na otyłość lub tych, których aktywność fizyczna była dotychczas na bardzo niskim poziomie.

Ból pleców w odcinku piersiowym kręgosłupa

Odcinek piersiowy kręgosłupa szczególnie trudny do rehabilitacji ze względu na jego stosunkowo małą ruchomość (kręgosłup na tym odciunku “obudowany” jest żebrami). Trudniej wzmocnić mięśnie w tym odcinku jak i trudniej je rozciągnąć. Wibroterapia przychodzi w tym momencie z pomocą. Badania hiszpańskich naukowców z 2010 roku wskazują, że drgania w paśmie 10-30Hz wyzwalają odruch skurczu w mięśniach z trudnościami lub niemożliwością wytworzenia dobrowolnych skurczów (jak pacjenci z urazem rdzenia kręgowego). Dowiedziono, że wibracje całego ciała są efektywną metodą zwiększania przepływów krwi i aktywują mięśnie u tych pacjentów i dlatego mogą być uważane jako część programów rehabilitacyjnych (Herrero i wsp. 2010).

close

Ulubione