Wibroterapia - skuteczna metoda walki z bólem bioder

Wibroterapia jest skutecznym wsparciem w rehabilitacji i regeneracji stawów biodrowych w przypadku różnego typu urazów.

Jak to działa?

Wibroterapia podnosi próg bólu, stymulując receptory bólowe; usprawnia krążenie krwi – wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, regulując ciśnienie krwi; usprawnia krążenie limfy; sprzyja łagodzeniu stanów zapalnych; rozluźnia i wzmacnia mięśnie. Mechanizmy te odpowiadają za terapeutyczne działanie w leczeniu bólu biodra.

Kiedy i dla kogo?

Czynnikami ryzyka są tu nadwaga, czynniki mechaniczne (jak praca czy sport), wady postawy, choroby metaboliczne i endokrynologiczne. Często ból biodra powodują zmiany w obrębie odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa lub stawów krzyżowo-biodrowych. Wibroterapia może stanowić tu terapię uzupełniającą lub samodzielną, w zależności od przyczyn bólu i kierowana jest do osób w każdym wieku, zarówno o obniżonej aktywności fizycznej, jak i zawodowym sportowcom.

Skuteczność

6-tygodniowe zabiegi wibroterapii, plus wzmacnianie stawu biodrowego i kolanowego, poprawiają wydajność mięśnia obszernego przyśrodkowego uda i wpływają na utrzymanie długotrwałej ulgi w bólu w znacznie większym stopniu niż samo wzmacnianie stawu biodrowego i kolanowego.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Ból biodra

Jak pokazują statystyki 60% populacji po 65 roku życia cierpi na szeroko rozumiane zmiany zwyrodnieniowe. Lokomocja staje się utrudniona a ból biodra rozlewa się na plecy, podbrzusze, na całą obręcz biodrową. Często określany jest jako ból biodra promieniujący na nogę, czy promieniujący do łydki. Pierwszym celem pacjenta jest pozbycie się go za wszelką cenę.

Wibroterapia i ból biodra

Terapia wibracyjna stosuje wibracje o niskich częstotliwościach w leczeniu bólu. Masaż za pomocą takich urządzeń jak Moduł Biodra RS (Vitberg) pomaga w usprawnianiu działania stawów biodrowych oraz zwiększeniu ich ruchomości. To metoda, wspomagająca inne formy terapeutyczne, w tym ćwiczenia fizyczne, lub wspomagająca siłę mięśniową u osób, które nie mogą wykonywać tradycyjnych ćwiczeń. Dodatkowym bonusem może być zmniejszenie cellulitu, poprawa kolorytu skóry i zmniejszenie obwodu bioder. Ale, co najważniejsze, przy systematycznych zabiegach można odczuć wyraźne złagodzenie bólu.

Ważne zabiegi wspomagające redukcję bólu biodra

Postępowanie lecznicze, stosowane w chorobach narządu ruchu, to eliminacja czynników ryzyka takich, jak nadwaga i otyłość oraz profilaktyka upadków i urazów przez ćwiczenia fizyczne wzmacniające siłę mięśniową, zapobiegające ograniczeniom zakresu ruchu w stawach. Dopełnieniem procesu leczenia jest zindywidualizowana fizykoterapia uwzględniająca potrzeby pacjenta. Bezpośrednie przeciwbólowe działanie zabiegów fizykalnych i balneologicznych wynika z oddziaływania na układ nerwowy. Zmniejszenie doznań bólowych następuje poprzez poprawę ukrwienia w miejscu objętym zabiegiem, stymulację wydzielania związków o działaniu przeciwbólowym oraz zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego i aparatu więzadłowego.

close

Ulubione