Wibroterapia - jest potwierdzoną naukowo metodą walki z bólem, również chronicznym

Wibroterapia powoduje redukcję bólu w sposób zgodny z naturą, poprawiając krążenie krwi i limfy oraz działając antyzapalnie, ale również odpowiednio modulując przekaźnictwo neuronalne i aktywność nerwowo-mięśniową.

Po kilku zabiegach na Vitberg'u poczułam ulgę w nogach i w obwodzie łydek straciłam 2 cm. Nie wyobrażałam sobie nie mieć tego materaca w domu i natychmiast go zakupiłam. Stosując regularnie zabiegi dwa razy dziennie poczułam ogromna ulgę i przypływ energii."

Anna Kowalska

Jak wibroterapia łagodzi ból?

Wibracja stymuluje zarówno powierzchniowe jak i głęboko zlokalizowane receptory bólowe. Jednym z efektów jest długotrwałe podniesienie progu bólu, co skutkuje mniejszym jego odczuwaniem. Ponadto w przypadku bólu spowodowanego stanem zapalnym, mechaniczne wibracje o odpowiednich parametrach terapeutycznych świetnie radzą sobie ze zmniejszaniem reakcji zapalnej. Wibroterapia sprzyja też wzmocnieniu mięśni, których wiotkość i słabość jest częstą przyczyną bólu obsługiwanych przez nie stawów, odcinków kręgosłupa.

Kiedy i dla kogo?

Wibroterapię stosuje się w zależności od potrzeb indywidualnych do ustąpienia uczucia bólu. Najczęściej stosowana jest przy rehabilitacji pourazowej, bólach mięśniowych oraz chronicznych. Wibracje ponadto zwiększają skuteczność leków przeciwbólowych, których dawki można dzięki temu stopniowo zmniejszać, chroniąc wątrobę.

Skuteczność

Skuteczność jest potwierdzona w licznych badaniach naukowych, z których część opracowano w języku polskim na wibroterapia.com oraz wibroterapia.pro. Częstotliwość wibracji wykorzystywana przez Vitberg RS uważana jest za najbardziej efektywną w działaniu przeciwbólowym. Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskuje się, jeżeli bodziec wibracyjny jest stosowany dokładnie w miejscu występowania bólu.

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pana Wojtka na przewlekły ból pleców

Nie wiedziałem gdzie szukać pomocy. Ból nie pozwalał mi normalnie żyć. Przewlekły ból niszczył moje ciało i umysł. Nic nie pomagało, dopiero wibroterapia przyniosła ulgę i przywróciła mi moje dawne życie.

Wojciech z Katowic

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,997.00 zł

Moduł Plecy Vitberg RS

997.00 zł

Łączna cena zestawu

3,994.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Ból kręgosłupa - najczęstsza przyczyna

Szczególnie dotkliwym problemem dużej części populacji osób dorosłych są bóle dolnego (tzw. ból w krzyżu) i piersiowego odcinka kręgosłupa. Pojawiający się dyskomfort jest często wynikiem dysproporcji między siłą mięśnia prostownika grzbietu i mięśni współdziałających w stabilizacji kręgosłupa przy utrzymywaniu pozycji wyprostnej a masą ciała lub ciężarem dźwiganych przedmiotów. Warto podkreślić że dotyczy to nie tylko ludzi wykonujących pracę zawodową wymagającą dźwigania ciężarów, ale również osób o dużej masie ciała czy też słabych mięśniach.

Ból pleców w odcinku lędźwiowo-krzyżowym

Skuteczność wibroterapii w walce z bólem pleców w dolnej i górnej części jest potwierdzona w polskich i zagranicznych badaniach. Profesor Lundeberg ze Szwecji, pracując nad różnymi urządzeniami o działaniu przeciwbólowym przeprowadził eksperyment, w którym z prawie 400 badanych, cierpiących na przewlekłe i ostre postacie bólu ok. 70% po stymulacji drganiami odczuło ulgę w bólu. Większość pacjentów najlepsze efekty odnotowywała, kiedy stosowano umiarkowany nacisk oraz aparaturę z poduszką o dużej powierzchni leczniczej. Jego wnioski posłużyly do opracowania RAM Vitberg+ (Lundeberg i wsp. 1984, s. 43).

Wibroterapia na ból pleców - podwójne działanie

Wibroterapia ma działanie przeciwbólowe jak i wzmacniające mięśnie. Działanie przeciwbólowe wibroterapii w przypadku bólu kręgosłupa wyjaśnia się najczęściej poprzez hamowanie aktywności neuronów w rdzeniu kręgowym. Dzięki temu zredukowane zostają sygnały bólowe wysyłane przez włókna typu C, wywołujące ból, który pacjenci określają jako rwący, szarpiący lub pulsujący i trudny do zlokalizowania. Szczegółowe badania na ten temat zostały przeprowadzone m.in. przez doktorów Sang-Soo i Sung-Bum z Korei. Działanie przeciwbólowe to tylko jeden z efektów wibroterapii. Nie mniej ważnym jest wzmocnienie mięśni, dzięki któremu pacjenci mogą zacząć kinezyterapię, czyli ćwiczenia. Stosowanie wibroterapii jako metody przygotowującej pacjenta do ćwiczeń fizycznych jest szczególnie polecane w przypadku osób starszych, po kontuzjicierpiących na otyłość lub tych, których aktywność fizyczna była dotychczas na bardzo niskim poziomie.

Ból pleców w odcinku piersiowym kręgosłupa

Odcinek piersiowy kręgosłupa szczególnie trudny do rehabilitacji ze względu na jego stosunkowo małą ruchomość (kręgosłup na tym odciunku “obudowany” jest żebrami). Trudniej wzmocnić mięśnie w tym odcinku jak i trudniej je rozciągnąć. Wibroterapia przychodzi w tym momencie z pomocą. Badania hiszpańskich naukowców z 2010 roku wskazują, że drgania w paśmie 10-30Hz wyzwalają odruch skurczu w mięśniach z trudnościami lub niemożliwością wytworzenia dobrowolnych skurczów (jak pacjenci z urazem rdzenia kręgowego). Dowiedziono, że wibracje całego ciała są efektywną metodą zwiększania przepływów krwi i aktywują mięśnie u tych pacjentów i dlatego mogą być uważane jako część programów rehabilitacyjnych (Herrero i wsp. 2010).

close

Ulubione