Wibroterapia - wspomaga leczenie rwy kulszowej i lumbago

Wibroterapia skutecznie zmniejsza odczuwanie bólu i związane z nim niepełnosprawności u osób dotkniętych przewlekłym bólem krzyża promieniującym do nóg (rwa kulszowa, lumbago).

"Po 4 tygodniach praktycznie zapomniałem o bólu i mogę żyć i pracować normalnie. Ja stosuję Program plecy, a moja żona Program Brzuch i również jest bardzo zadowolona z efektów:) Chciałbym podziękować pomysłodawcy!"

 Tomasz, lat 37

Jak to działa?

Wibracje znoszą ból na kilka sposobów: hamują neuronalne sygnały bólowe i łagodzą obrzęki zapalne mogące uciskać nerwy. Ponadto rozluźniają mięśnie, łagodząc ból mięśniowo-szkieletowy, spowodowany wysokim napięciem mięśni.

Kiedy i dla kogo?

Rwa kulszowa czy lumbago to nie są jednostki chorobowe, są natomiast konsekwencją zaburzeń związanych z nerwem kulszowym. Jego podrażnienie wywołuje ostry ból, określany właśnie jako rwa kulszowa (ischialgia) czy lumbago. Narażeni na rwę kulszową i lumbago są osoby starsze, ale również ludzie młodzi, zwłaszcza aktywni ruchowo i pracujący fizycznie, niedbający np. o właściwą rozgrzewkę przed ćwiczeniami.

Skuteczność

Liczne badania pokazują, że wibroterapia jest skutecznym zabiegiem przeciwbólowym u pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Bodziec wibracyjny najlepsze efekty przynosi, gdy jest stosowany dokładnie w miejscu występowania bólu i podawany jest z odpowiednią częstotliwością. 

Korzyści z wibroterapii

Brak efektów ubocznych

Działanie potwierdzone
przez naukowców i praktyków

Odczuwalne efekty
już od 1 zabiegu

Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Zestaw Pani Renaty na Rwę Kulszową

Przez rwę kulszową poruszałam się o kuli, a z bólem walczyłam silnymi lekami przeciwbólowymi. Już po pierwszym zabiegu z Vitbergiem odczułam ulgę w bólu i przespałam całą noc. Życie stało się znowu znośne. Dziekuję.

Aparat Bazowy Vitberg RS

2,997.00 zł

Moduł Nogi Vitberg RS

997.00 zł

Łączna cena zestawu

3,994.00 zł

Wybierz odpowiedni produkt

Pomożemy Ci dobrać taki zestaw modułów, które
odpowiadają Twoim dolegliwościom.

Rwa kulszowa - pochodzenie bólu

Rwa kulszowa powoduje ból lędźwiowej części kręgosłupa promieniujący do nóg. Przyczyną tej dolegliwości (potocznie określanej atakiem korzonków nerwowych) jest ucisk na nerw kulszowy, składający się z nerwów rdzeniowych L4, L5 i S1. Ucisk nie musi być bezpośrednio wywierany na nerw kulszowy. Częściej wynika z ucisku na korzenie, które ten nerw tworzą, a informacja o bólu przekazywana jest do nerwu głównego. Do rwy kulszowej dochodzi przede wszystkim w wyniku dyskopatii kręgosłupa (a dokładniej – przepukliny dysku). Rwa kulszowa i ból promieniujący może także wynikać z podrażnień nerwów w przebiegu niektórych chorób zakaźnych lub lokalnego stanu zapalnego. Cechą charakterystyczną rwy kulszowej jest silny skurcz mięśni prowadzący do wykrzywienia tułowia.

Lumbago - pochodzenie bólu

Przyczyna tej dolegliwości jest taka sama jak w przypadku rwy kulszowej opisanej wyżej. Różnica między tymi dolegliwościami jest objawowa. Rwa kulszowa to ból promieniujący od okolicy lędźwiowej kręgosłupa wzdłuż całego przebiegu nerwu kulszowego, tj. tylnej części uda i podudzia, w niektórych przypadkach do pięty, a nawet palucha. Natomiast, gdy ból promieniuje od lędźwi wzdłuż tylnej części uda do okolicy dołu podkolanowego, mamy do czynienia z lumbago.

close

Ulubione