
Konferencja PTTM w Ciechocinku. Wspomnień czar.
W dniach 12-14 października w Ciechocinku odbyła się Miedzynarodowa Konferencja Naukowa pt."Kompleks miedniczno - lędźwiowy w nowoczesnym ujęciu diagnostyczno - terapeutycznym".
Ciechocinek - wspomnień czar
Jak donosi Wikipedia, i trudno się z tym nie zgodzić - Ciechocinek jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli.
W tym historycznym miejscu spotkaliśmy się na konferencji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej. W samym Ciechocinku zmienia się niewiele, to w samej fizykoterapii wciąż buzuje od nowych pomysłów i trendów. Cieszymy się, że mogliśmy jako reprezentacja Vitberg spędzić te 3 dni w miejscu, w którym historia spotkała się z nowoczesnością.
Historyczne, monumentalne Tężnie solankowe w Ciechocinku. Chyba nikt z Uczestników Konferencji nie omieszkał nie "rzucić okiem" na ten wspaniały XIX wieczny zabytek, projektu profesora Akademii Górniczej w Kielcach, Jakuba Graffa. A wczesnojesienna, złota pogoda, spacerom po Ciechocinku sprzyjała. Niemal każdy pierwsze kroki kierował ku Tężniom....
Jeżeli myślimy o uzdrowisku to nie może w naszych myślach zabraknąć ogrodowych kompozycji. Tym razem w czerni i bieli. Ale proszę sobie wyobrazić, co to jest za wspaniały, kolorowy widok!
Hotel, w którym wymienialiśmy się spostrzeżeniami i wiedzą.
Nowoczesna medycyna i rehabilitacja
Choć nasze wspomnienia chcieliśmy utrwalić w retro klimacie, to tematyka podczas konferencji była całkiem współczesna. Konferencja podzielona została na 3 części:
- Wykłady szkoleniowe (neurologia, reumatologia, diagnostyka obrazowa, medycyna „pierwszego kontaktu” i uroginekologia). Najważniejsze zagadnienia diagnostyki różnicowej i zagrożeń ze strony typowych schorzeń, stanowiących często przeciwwskazanie do fizjoterapii i wymagających konsultacji specjalistycznych.
- Prelekcje z ciekawymi doniesieniami naukowymi, rozwiązaniami systemowymi czy sposobem podejścia do diagnostyki i terapii.
- Warsztaty z praktycznymi rozwiązaniami terapeutycznymi dotyczące m.in. technik wisceralnych w ostrych stanach lumbago czy lokalnego i globalnego spojrzenia na miednicę w Modelu Integracji Strukturalnej Anatomy Trains.
Nie zabrakło tam oczywiście naszej obecności.
Joanna Sikora odpowiada na często pojawiające się pytanie - jak to możliwe, że czuję się tak dobrze na RAM Vitberg+?
Proszę się wygodnie położyć. Po włączeniu programu "Szyja" nastąpi rozluźnienie i gwałtowny przypływ wspomnień.
Zajęliśmy prawie cały stolik. Przepraszamy za zamieszanie i do zobaczenia na następnej Konferencji.
Zobacz też pełną relację z konferencji w portalu Wibroterapia: LINK