Firmę Vitberg certyfikuje TÜV Rheinland. TÜV Rheinland Polska jest w czołówce firm certyfikacyjnych i badawczych w Polsce.
Więcej informacji tutaj.
Stosując regularnie wibroterapię w programie K Szyja/pozycji K, możemy zmniejszyć ryzyko udaru niedokrwiennego. Dziś już wiemy, że zabiegi wpływają korzystnie na sztywność aorty i odbicie fali tętna.
W programie K Szyja ważny jest sposób ułożenia pacjenta na aparacie. Kształt modułu Szyja został tak zaprojektowany, aby wspierał przyśrodkowy i boczny brzeg łopatki, stanowiący strefę tętnicy ramiennej. Taka budowa modułu dodatkowo wspomaga działanie masażu przy niedrożnościach kończyn górnych, występujących często jako komplikacje innych schorzeń. Ponadto uważa się, że zabiegi przeprowadzane na plecach, począwszy od tyłu głowy w kierunku barków i ramion, wspomagają walkę z bólem głowy czy migrenami.
Tak, jeżeli jest to ustabilizowane, leczone nadciśnienie.
Niefarmakologicznym sposobem obniżenia ciśnienia tętniczego, jest zwiększona aktywność ruchowa. Wpływa ona na poprawę zdolności relaksacyjnych naczyń krwionośnych, polegającą na wytwarzaniu czynników naczyniorozszerzających, takich jak tlenek azotu oraz zwiększeniu wrażliwości mięśni gładkich na ich działanie. Pewne znaczenie może mieć także zmniejszenie wydzielania insuliny, która sprzyja rozwojowi nadciśnienia.
Wszystkie te efekty naczyniowe zapewnia w pewnym stopniu wibroterapia. Dlatego stosowana profilaktycznie może mieć istotne znaczenie dla osób ze stanami, charakteryzującymi się podwyższonym wskaźnikiem Alx, takimi jak nadciśnienie i udar.
Badania dowiodły, że stosowanie wibroterapii przez 3 miesiące, może zmniejszyć sztywność tętnic u osób w średnim i podeszłym wieku, w związku z czym, może być wykorzystywane jako terapia uzupełniająca.
Napięcie i obciążenia cykliczne, wywierane na śródbłonek tętnicy, powodują uwolnienie korzystnych przekaźników, jak na przykład tlenku azotu (NO) który rozszerza światło naczynia. Wykazano doświadczalnie, że bodźce wibracji o niskiej częstotliwości, powodują uwolnienie NO w różnych tkankach.
Nie. Nie stwierdzono takich przypadków.
Wybrać należy pozycję (K) w programie Biodra i pozycję [J] programu Metabolizm.
Tak.
Chorując na cukrzycę, oprócz diety czy leków, można zastosować terapię wibracyjną. Leczenie wibracjami dolegliwości, związanych z cukrzycą i zespołem metabolicznym, jest możliwe dzięki specjalnym programom, służącym do poprawy pracy organizmu - (J) programowi METABOLIZM oraz programowi (I) BIODRA.
Biorąc pod uwagę szczególne cechy wibroterapii, takie jak krótszy wymagany czas oraz bierność pacjentów, zabiegi zmniejszają poziom glukozy w podobny sposób jak pozostałe istniejące metody np. trening aerobowy.
Dodatkowo z klinicznego punktu widzenia, zwiększone ukrwienie jest korzystne dla wielu populacji, a w szczególności dla diabetyków. Z czasem cukrzyca typu II, może prowadzić do problemów z krążeniem i wynikających z nich owrzodzeń. Metody mogące usprawnić krążenie, mogą pomóc w procesie gojenia się ran u tych pacjentów.
Tak.
Zbadano, że stosowanie wibroterapii podczas podstawowej opieki, jest łatwe, bezpieczne i skuteczne w klinicznym zmniejszeniu poziomu hemoglobiny glikowanej oraz w celu poprawy większości związanych z lipidami czynników ryzyka schorzeń sercowo-naczyniowego (tj. cholesterolu, triglicerydów i wskaźnika miażdżycowego). Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej diecie.